Цензор.НЕТ

24.04.19 23:32

Вимога не озвучувати прізвища в справі про корупцію в "Укроборонпромі" під час подачі клопотань - це пряма вимога Конституції, - заступник голови САП Грищук

Перший заступник глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук відповів на звинувачення в тому, що він забороняв згадувати ім'я Гладковського в справі розкрадань в "Укроборонпромі".

Вимога не озвучувати прізвища в справі про корупцію в "Укроборонпромі" під час подачі клопотань - це пряма вимога Конституції, - заступник голови САП Грищук

Як передає Цензор.НЕТ, про це він написав у Фейсбуці.

У повідомленні зазначається: "У зв'язку із поширенням недостовірної інформації, змушений писати цей пост, оскільки мене звинувачують у наданні певних вказівок не згадувати когось чи десь.

Отже, в НАБУ розслідується кримінальне провадження щодо заволодіння державними коштами рядом посадових осіб ДК "Укроборонпром" та представниками приватних підприємств, про які йдеться у журналістському розслідуванні "Bihus.info", оприлюдненому нещодавно.

В межах вказаного кримінального провадження детективи звернулись із клопотаннями про тимчасовий доступ до певних документів. За наслідками вивчення клопотання (прямий обов'язок прокурора) мною було зазначено про необхідність дотримання вимог ст. 62 Конституції України при поданні таких клопотань. Було вказано залишити назви посад посадових осіб та підприємств без зазначення прізвищ.

Про це було вказано в телефонній розмові старшому детективу - керівнику Третього відділу детективів Першого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів НАБУ Клименку Олександру на наступний день після того, як детективи принесли проекти клопотань.

Останній, замість того, щоб виправити неточності та чимшвидше скерувати їх до суду, готує проект посту для сайту НАБУ і через декілька днів НАБУ оприлюднює інформацію, що прокурор дав усну вказівку не згадувати Гладковського! Можна оцінити "красоту гри", коли ти вказуєш, щоб усунули недоліки в клопотанні, а тебе звинувачують у покриванні тих чи інших осіб, подаючи це в максимально негативному ракурсі.

Оприлюднення вказаної інформації відбулось через декілька днів після звернення САП з листом до Ради громадського контролю НАБУ щодо неналежного слідства в окремих кримінальних проваджень у сфері оборони, які якраз розслідуються відділом, який очолює О.Клименко і у відділі якого "загубилось" 87 аркушів з кримінального провадження, що згадувались у журналістському розслідуванні.

Сподіваюсь, що керівник НАБУ знав про цю ситуацію і не дав себе використати в цій брудній маніпуляції "в темну" через особисту образу керівника відділу, до якого є зауваження по роботі.

Посадові особи як САП, так і НАБУ обирались через відкриті конкурси з метою відібрати кращих. З високими моральними і діловими якостями.

Натомість такі ганебні дії дають підстави сумніватись у компетенції і спроможності особи, яка займає посаду керівника відділу належно та неупереджено організовувати процес розслідування кримінальних правопорушень".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики