Цензор.НЕТ

25.04.19 08:30

На референдумі щодо Brexit більшість шотландців голосували за те, щоб залишитися в ЄС, тепер планується вихід зі складу Великої Британії

Глава уряду Шотландії Нікола Стерджен заявила про необхідність провести повторний референдум про незалежність від Великої Британії.

На референдумі щодо Brexit більшість шотландців голосували за те, щоб залишитися в ЄС, тепер планується вихід зі складу Великої Британії

Референдум має бути проведений до закінчення повноважень чинного шотландського уряду в 2021 році, заявила перший міністр, виступаючи в парламенті 24 квітня, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода.

"Ми незабаром розробимо законодавство для встановлення правил для будь-якого референдуму", - заявила Стерджен. Вона висловила сподівання, що закон про референдум буде ухвалений вже до кінця 2019 року.

Попереднє голосування про незалежність у Шотландії відбулося у вересні 2014 року. Тоді близько 55% шотландців вважали за краще залишитись у складі Сполученого Королівства.

У 2016 році більшість шотландців проголосували за те, щоб залишитися в ЄС.

Нагадаємо, Велика Британія приєдналася до ЄС у 1973 році і стане першою країною, яка його залишить. Законопроект про Brexit передбачає скасування акта про Європейські співтовариства 1972 року, на підставі якого країна вступила в Європейський Союз, а також заміну законів Євросоюзу британськими.

Рішення вийти з ЄС схвалив референдум, який відбувся у Великій Британії близько трьох років тому. Тоді датою Brexit було призначено 29 березня 2019 року. Угоду з Євросоюзом про умови такого виходу уряд Терези Мей розробляв майже два роки.

У квітні 2019 року Європейська рада продовжила дію статті 50 Угоди щодо виходу Великої Британії з ЄС на наступні шість місяців, до 31 жовтня 2019 року.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики