Цензор.НЕТ

25.04.19 08:14

Країни-члени НАТО збільшують внески до Трастових фондів для підтримки України

Країни-члени НАТО збільшують власні внески в низку Трастових фондів (ТФ) для підтримки України. Зокрема, йдеться про ТФ з роззброєння, захоронення радіоактивних відходів та медичної реабілітації військовослужбовців, поранених в АТО тощо.

Країни-члени НАТО збільшують внески до Трастових фондів для підтримки України

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал, про це заявив керівник проектів трастового фонду НАТО Фредерік Пежо під час зустрічі з віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе.

"НАТО й надалі підтримуватиме Україну на її шляху до євроатлантичної інтеграції, збільшуючи фінансові внески до цільових фондів", - наголосив Фредерік Пежо. Він додав, що роботу Трастового Фонду з медичної реабілітації військовослужбовців буде продовжено до 2021 року та буде виділено кошти на реалізацію низки проектів.

Своєю чергою, Віце-прем`єр-міністр подякувала за послідовність і стійку позицію сторони НАТО та наголосила, що попри політичну турбулентність і зміну керівництва держави, курс на євроатлантичну інтеграцію залишається незмінним. "Уряд докладе всіх зусиль задля продовження курсу України для набуття членства в Альянсі. Працюємо далі над визначеними напрямами", - зазначила Климпуш-Цинцадзе.

Також вона поінформувала сторону НАТО щодо ухвалення Указу Президента України "Питання європейської та євроатлантичної інтеграції", який визначає завдання та обов’язки державних органів влади в Україні на реалізацію стратегічного курсу до ЄС та НАТО. "Документ надає системності та впорядкованості роботі державних структур в Україні, не залишаючи простору для маніпуляцій та перекладання відповідальності", - підкреслила Віце-прем’єр-міністр.

У свою чергу, Глава Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков подякував Віце-прем`єр-міністру за незмінність євроатлантичного курсу та посилення інституційної спроможності, а також запевнив у подальшій підтримці України стороною НАТО.

Сторони також обговорили організацію візиту до Києва Генерального менеджера Агенції НАТО з підтримки та постачання (NSPA), який планується у травні цього року. Фредерік Пежо повідомив, що представники NSPA планують передати Реабілітаційному центру для військовослужбовців на спортивно-навчальній бази Міноборони "Тисовець" спеціальний автобус, обладнаний для комфортного транспортування поранених бійців, а також медичне обладнання для військового шпиталю в місті Ірпінь.

"Передачу автобуса та згаданого обладнання плануємо організувати в рамках офіційної церемонії. Це буде добрим сигналом підтримки України з боку НАТО", - підкреслив Фредерік Пежо.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики