Цензор.НЕТ

25.04.19 09:41

РФ готує "верифікацію пенсіонерів" і перепис населення на окупованому Донбасі, - Тука

Після підписання указу президента Росії Володимира Путіна про спрощений порядок отримання громадянства РФ для жителів окупованих територій Донбасу Росія готується до верифікації пенсіонерів і перепису населення.

РФ готує "верифікацію пенсіонерів" і перепис населення на окупованому Донбасі, - Тука

Як інформує Цензор.НЕТ, про це в інтерв'ю "Громадському" повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

"Мені важко зараз передбачати наскільки масовим це буде. Але я знаю так само від наших спецслужб, що вони зараз готуються до двох заходів: захід перший - це проведення так званого "перепису населення" за допомогою Росстату (Федеральна служба державної статистики. - Ред.), захід другий - вони планують провести так звану верифікацію пенсіонерів, під час якої будуть наполегливо рекомендувати обміняти українські паспорти на паспорти "ЛНР" та "ДНР". Відповідно люди опиняться в дуже і дуже скрутному та нелегкому становищі перед виборами (парламенту. - Ред.)", - зазначив Тука.

За його словами, якщо люди позбавляться українських паспортів, то вони, по-перше, не зможуть отримувати спеціальні виплати з України, по-друге, вони не зможуть просто перетинати лінію зіткнення, і по-третє, це призведе до розірвання міжродинних зв’язків.

"Фактично, люди будуть заблоковані всередині самопроголошених республік і єдиним шляхом спілкування для них буде Російська Федерація", - сказав Тука.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений режим видачі російського громадянства жителям так званих "ДНР" і "ЛНР".

Глава МЗС України Павло Клімкін назвав рішення РФ щодо спрощення видачі паспортів населенню "Л/ДНР" новим етапом окупації Донбасу.

Україна також вже звернулася до Ради безпеки ООН у зв'язку з введенням президентом РФ Володимиром Путіним спрощеного порядку прийому в російське громадянство мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики