Цензор.НЕТ

25.04.19 10:41

Польща і Німеччина відмовилися від нафти з РФ через її низьку якість. ДОКУМЕНТ

Польща зупинила транзит нафти нафтопроводом "Дружба", білоруська сторона отримала відповідну телефонограму від компанії PERN (оператор польської ділянки "Дружби").

Польща і Німеччина відмовилися від нафти з РФ через її низьку якість. ДОКУМЕНТ

Як інформує Цензор.НЕТ, про це пише "Белта".

"Ми отримали лист від PERN, що НПЗ в Польщі і Німеччині не можуть приймати і переробляти нафту з такими показниками, з якими вона зараз приходить в пункт приймання поставок "Адамове". О 22.00 за варшавським часом (23.00 за мінським) 24 квітня вони призупинили відбір, тобто припинили транспортування нафти в Польщу в пункті "Адамове" на невизначений термін", - повідомив головний інженер ВАТ "Гомельтранснафта Дружба".

Відповідно до цього повідомлення "Гомельтранснафта Дружба" направило телефонограму в Брянськ про зупинку транзиту по західному напрямку в зв'язку з поставками неякісної нафти і відмовою PERN приймати її.

"На заході нафтопровід від Мозиря в західну сторону повністю зупинений, засувки закриті. Зберігається поставка нафти по іншій гілці в обсягах, необхідних для транзиту в напрямку України, це близько 40 тис. т на добу", - поінформував головний інженер ВАТ "Гомельтранснафта Дружба" .

У повідомленні оператора польської ділянки "Дружби" також зазначається, що продовження поставок нафти з підвищеним вмістом хлоридів спричиняє ризик серйозної промислової аварії як для НПЗ, так і для логістичної системи PERN. Інформацію про зупинку транзиту в польському напрямку БЕЛТА підтвердила також прес-секретар концерну "Білнафтохім" Марина Костюченко.

"Білнафтохім" вже протягом тижня б'є на сполох у зв'язку з поставками неякісної нафти, що надходить з російської сторони, терпляче веде переговори з "Транснафтою" і наполягає на якнайшвидшому вирішенні питання забезпечення білоруських НПЗ і трубопровідної системи нафтою, що відповідає стандарту. Однак російська сторона затягує вжиття оперативних заходів, незважаючи на обіцянки вирішити питання протягом 2-3 днів", - сказала Марина Костюченко

"Наші сусіди не стали чекати, і в зв'язку з відмовою всіх НПЗ приймати і переробляти нафту з підвищеним вмістом хлорорганіки польський оператор PERN припинив прийом нафти. Це спричиняє втрату репутації російських постачальників нафти в Європу і, на жаль, ускладнює роботу білоруського трубопровідного транспорту і Мозирського НПЗ", - додала прес-секретар.

Польща і Німеччина відмовилися від нафти з РФ через її низьку якість 01

Как сообщалось, "Белнефтехим" на прошлой неделе заявил о резком ухудшении качества российской экспортной смеси Urals, поступающей транзитом в участок магистрального нефтепровода ОАО "Гомельтранснефть Дружба". Из-за этого было повреждено дорогостоящее оборудование на Мозырском НПЗ. Оба белорусских нефтеперерабатывающих завода - Мозырский НПЗ и ОАО "Нафтан" - вынуждены снизить загрузку мощностей.

Ранее стало известно, что Украина усилила контроль за качеством нефти в своих нефтепроводах из-за некачественной российской нефти, поставляемой в Беларусь. В Беларуси заявили, что планируют найти альтернативу российской нефти и импортировать нефть через черноморские и балтийские порты.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики