Цензор.НЕТ

25.04.19 11:10

У Києві виступив перший у світі кіборг Нейл Харбіссон. ФОТО

23 квітня в Києві виступив з лекцією 34-річний Нейл Харбіссон - британський художник, композитор і візіонер, який вважається першим у світі кіборгом. Він приїхав в Україну на запрошення Фонду сім'ї Загорій у рамках проекту #MeeTheFuture.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

Нейл не може бачити кольори через вроджену ахроматопсію, але у 2004 році він імплантував у свій череп антену з мікрочіпами, що дозволило йому розпізнати звукові частоти кольорів.

"Одного разу Махатма Ганді сказав: будь тією зміною, яку хочеш побачити у світі. Цей хлопець так і вчинив. Він побачив цей світ так, як хотів побачити, і став першою людиною-кіборгом", - сказав власник ПрАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця" Гліб Загорій, представляючи гостям Нейла Харбіссона.

У Києві виступив перший у світі кіборг Нейл Харбіссон 01

Він наголосив, що Нейл відчуває діапазон кольорів, недоступний звичайним людям.

У своєму виступі Нейл Харбіссон зізнався, що в дитинстві намагався ігнорувати існування кольорів, але це було складно, тому що люди навколо нього постійно згадували про кольори.

"Я дізнався, що Ісаак Ньютон у 1675 році створив теорію, де прив'язав кожен колір веселки до музичної ноті. Я зацікавився зв'язком кольору і звуку. Кожен колір має свою частоту, а ця частота має звук. Тому можна створити систему, яка дозволяє тобі почути звук кольору - це те, що я і зробив у 2004 році", - розповів Нейл.

Нейл переконаний, що кібернетичні модифікації організму мають безліч застосувань. Одне з них - медичне. Наприклад, відчуваючи ультрафіолет, він може визначити, коли можна засмагати на пляжі, а коли сонячна активність шкідлива для організму.

Кібер-модифікація допомагає і в наукових дослідженнях: за допомогою передавачів НАСА Нейл вивчає кольори космосу. "Там є багато кольорів, які я не чув на Землі", - зазначає Харбіссон.

Крім того, нові технології дозволять людству глибше зрозуміти навколишню природу.

"Ми зможемо встановити контакт з іншими видами, тому що багато почуттів, яких немає у нас, є в інших видів", - пояснив Харбіссон.

Людина-кіборг вбачає в модифікації організму й етичний момент: чим більше почуттів і можливостей буде в людського організму, тим меншою стане потреба змінювати навколишній світ.

"Якщо у вас є нічне бачення, ви не будете витрачати енергію на штучне освітлення. Якщо ви зможете контролювати температуру тіла, вам не потрібен обігрівач", - навів приклади Харбіссон.

У Києві виступив перший у світі кіборг Нейл Харбіссон 02

Засновник фонду зауважив, що він, як і Нейл Харбіссон, вбачає в кібернетичних модифікаціях організму один з напрямків медицини майбутнього.

"Моя компанія вже не просто придивляється до подібних сучасних технологій, а й почала інвестувати в них", - сказав співвласник "Дарниці".

#MeeTheFuture - безстроковий цикл лекцій, який ініціював і підтримує Фонд. Завдання проекту - ознайомити діяльну і креативну частину українського суспільства з носіями гостроактуальних або тих, які лише зароджуються, глобальних трендів.

Цикл стартував із серії лекцій професора Бізнес-школи Каліфорнійського університету в Берклі (США) і співзасновника компанії з Кремнієвої долини TeleSense Наїма Зафара. Наприкінці вересня 2018 р. професор виступив на конференції Business Wisdom Summit у Києві, а також у Київській школі економіки перед слухачами підприємницької програми для ветеранів АТО, яку підтримує Фонд. 9 жовтня в рамках проекту в Києві відбулася лекція Олександра Барда, візіонера, футуролога, автора бестселера "Нетократії. Нова правляча еліта і життя після капіталізму", а також учасника групи Army of Lovers.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики