Цензор.НЕТ

25.04.19 11:25

Рада розглянула всі правки до "мовного закону". На засідання прибули Ющенко і Філарет

Верховна Рада розглянула всі правки до другого читання законопроекту "Про функціонування української мови як державної", ухвалення якого заплановане на сьогодні.

Про це повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ.

Загалом народні депутати розглянули 2082 правки до "мовного закону".

Деякі народні депутати прийшли на пленарне засідання парламенту у вишиванках.

У Раду також прибули екс-президент Віктор Ющенко і почесний Патріарх Православної церкви України Філарет. Депутати зустріли Патріарха стоячи.

Крім того, на засідання ВР прибули діячі культури - Ірма Вітовська, Іван Малкович, Володимир Тихий та інші.

Як повідомлялося раніше, на цей момент кілька сотень людей зібралися на площі Конституції біля Верховної Ради для участі в мітингу з вимогою ухвалити закон про функціонування української мови як державної.

Нагадаємо, законопроект №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної" покликаний врегулювати законодавство України про мову після того, як Конституційний суд скасував ухвалений у 2012 році так званий закон "Колесніченка-Ківалова".

Він передбачав можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%. Низка обласних і місцевих рад визнали російську мову регіональною. Крім того, регіональними в західних областях було визнано угорську мову, молдавську та румунську.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики