Цензор.НЕТ

25.04.19 11:08

Рада ухвалила закон про функціонування української мови як державної. ВIДЕО

Верховна Рада ухвалила в цілому проект закону про українську мову, який передбачає обов'язкове використання державної мови в органах державної влади, місцевого самоврядування та інших публічних сферах суспільного життя.

Рада ухвалила закон про функціонування української мови як державної. ВIДЕО

За закон (№5670-д) проголосувало 278 народних депутатів, повідомляє Цензор.НЕТ.

У законі сказано, що його дія не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

Документ прийняли з поправками, озвученими нардепом від "Народного фронту", головою парламентського комітету з питань культури і духовності Миколою Княжицьким під стенограму.

Перед фінальним голосуванням нардепи погодили правки до законопроекту. Підсумковий документ з поправками підготував парламентський комітет з питань культури і духовності, текст роздали нардепам.

"Українська мова, поряд з прапором, гербом і гімном, є одним із символів Української держави. Володіння державною мовою і її використання посадовими і службовими особами органів державної влади та органів місцевого самоврядування є однією з обов'язкових умов для зайняття відповідних посад. Громадяни України повинні володіти українською мовою як мовою свого громадянства і використовувати її в сферах публічного спілкування. Знання української мови є неодмінною умовою набуття громадянства України. Водночас кожен громадянин України вільний у виборі мови або мов у приватному спілкуванні", - сказано в пояснювальній записці до документа.

Під час голосування в сесійній залі Ради перебували третій президент України Віктор Ющенко, почесний патріарх Православної церкви України Філарет.

Спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що чинний президент України Петро Порошенко підпише документ.

Після голосування присутні в сесійній залі виконали гімн

У першому читанні Рада прийняла документ 4 жовтня 2018 року. Підготовка "мовного" законопроекту до другого читання тривала близько чотирьох місяців. За цей час комітет ВР з питань культури і духовності обробив понад дві тисячі поправок, які надійшли від народних депутатів. Документом пропонується, зокрема, створити Національну комісію зі стандартів державної мови і ввести посаду уповноваженого із захисту державної мови. У друге читання проекту закону парламентарі увійшли 28 лютого.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики