Цензор.НЕТ

25.04.19 12:52

Починати президентський термін з розпуску парламенту - це слабкість, - Сироїд

Віце-спікер ВР Оксана Сироїд вважає, що якщо президент Володимир Зеленський робитиме спроби розпустити Верховну Раду, то це стане ознакою його слабкості.

Починати президентський термін з розпуску парламенту - це слабкість, - Сироїд

Про це вона заявила в коментарі журналістам, передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

"Я не знаю намірів президента, але мені здається, що починати термін з розпуску парламенту - це слабкість. Тому що розпуск Ради - це найсильніша карта, яку має в своїй колоді президент України. Навряд чи варто використовувати її спочатку", - зазначила вона.

Щодо юридичних підстав для розпуску Ради, Сироїд зазначила, що їх немає.

"Але було б справді важливо, якби Рада ухвалила Виборчий кодекс. Парламент делегітимізує себе, якщо виявиться нездатним його прийняти", - додала віце-спікер.

Також вона прокоментувала законопроект, що зменшує повноваження президента, співавтором якого вона є: "Закон ніяк не обмежує повноваження президента. Його повноваження визначені Конституцією. Але що сталося за 23 роки, після ухвалення Конституції? Кожен президент перебирав на себе дедалі більше повноважень. Особливо багато сталося за президентства Януковича і Порошенка. І новообраний президент отримує у спадок 89 законів, що дають йому неконституційні повноваження. Це якби хтось у спадок отримав награбоване, потім кричав би, що його грабують. Просто потрібно поставити все на свої місця".

Сироїд навела приклад неконституційної підконтрольності президентові міністра оборони. "Він сьогодні підконтрольний тільки президенту. Тобто де-факто він не є членом уряду, але міністр має забезпечити фінансування для армії, а де він ці гроші буде брати. Він звертається до Кабміну, а той подає бюджет у Раду. Але міністр оборони не може безпосередньо спілкуватися ні з Кабміном, ні з Радою. Тобто в нас міністр оборони є однією з найслабших фігур. А ми хочемо сильного міністра оборони, тим паче, у воєнний час", - уточнила вона.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики