Цензор.НЕТ

25.04.19 13:20

Радник Зеленського Апаршин показав проект нової військової доктрини: Стандарти НАТО, мотивована армія, гідне забезпечення військових

У команді новообраного президента Володимира Зеленського розробили нову "військову доктрину" України.

Радник Зеленського Апаршин показав проект нової військової доктрини: Стандарти НАТО, мотивована армія, гідне забезпечення військових

Як інформує Цензор.НЕТ, цей документ передав радник Зеленського з питань безпеки і оборони Іван Апаршин журналісту "Нового времени".

У документі наголошується, що питання безпеки і оборони - виключно сфера відповідальності президента. Штаб обіцяє керівництво силами оборони відповідно до стандартів, прийнятих державами-членами НАТО.

У команді Зеленського планують якнайшвидше перевести системи органів військового управління на натівські J-, G-, S-структури, а також розділити посади начальника Генерального штабу і Головнокомандувача ЗСУ.

Генштаб ЗСУ буде відповідати за питання планування і стратегічного використання української армії, об'єднаний оперативний штаб - за питання командування ЗСУ і окремих родів військ, застосування сил і військ.

Протистояти супротивникові суверенності України буде "добровільна і мотивована армія", сумісна з арміями країн-членів НАТО. Посилювати цю армію буде резерв постійної готовності.

Також підкреслюється, що командири й органи управління тактичного та оперативного рівня отримають максимально можливу самостійність в ухваленні рішень щодо відсічі збройної агресії.

Команда нового президента планує сформувати сучасну систему планування і управління оборонними фінансовими і матеріальними ресурсами, виходячи з нормативних потреб оборони.

Обіцяють вирішити "перезріле" питання позбавлення ЗСУ невластивих функцій, забезпечити відкритість фінансової інформації про функціонування сектору безпеки і оборони і доступ громадськості до контролю ефективності використання бюджету. Зазначається, що 50% фінансового ресурсу буде направлятися на утримання Збройних сил, 30% - на їх переозброєння, 20% - на підготовку військ і сил.

Держава гарантуватиме гідне забезпечення солдата і під час служби, і під час ветеранства.

Команда обіцяє забезпечувати військовослужбовців службовим житлом, а тих, хто служить понад 20 років, - квартирами через цільові накопичувальні програми, довгострокове та іпотечне кредитування.

"Армія отримає сучасну високотехнологічну зброю. Пріоритет: засоби розвідки, ППО, зв'язок, РЕБ", - сказано у військовій доктрині.

Згідно з документом, необхідно позбавити "Укроборонпром" функцій формування військово-технічної політики. Варто перевести оборонні закупівлі на електронні майданчики без можливості втручання в процес їхньої роботи.

Разом з тим, функції формування та реалізації військово-промислової політики будуть покладені на новий центральний орган виконавчої влади.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики