Цензор.НЕТ

25.04.19 14:19

Мільярди від екоподатку розмиваються, потрапляючи в бюджет, - депутат Заружко

Тільки чверть коштів, отриманих державою від екологічного податку, можуть спрямовуватись на екологічні заходи.

Решта 75% грошей йдуть у невідомому напрямку. Про це заявила народний депутат Валерія Заружко в ефірі телеканалу "112 Україна".

За словами Заружко, держава збирає величезний податок (екологічний податок. - Ред.), який обчислюється мільярдами гривень, і який покликаний покращувати екологію, однак, потрапляючи в державний бюджет, ці кошти розмиваються, заявила Заружко:

"У 2017 році це були 4 мільярди гривень, що надійшли в державний бюджет. Вони не йдуть у якийсь фонд, вони не мають цільового призначення, вони йдуть у державний бюджет. І держава використовує ці гроші на свій розсуд. Але ми взяли статистичні дані і подивилися, куди пішли ці гроші? Більшість грошей ми не знайшли, знайшли тільки десь близько 25%, які були спрямовані дійсно на якісь еко-заходи. Куди поділися інші гроші - ми не розуміємо".

За словами Заружко, в парламентському комітеті вже обговорюється законопроект, покликаний змінити ситуацію. Насамперед новий закон передбачає створення спеціального фонду, в який будуть відправлятися засоби екологічного податку. Метою закону є забезпечення надходження коштів від цього податку лише на екологічні цілі.

"Ми хочемо, щоб ці гроші, по-перше, були направлені в спеціальний цільовий фонд. Щоб ці гроші використовувалися лише на екологію. І щоб було прозоре та відповідальне ставлення до екологічного податку. Тому що сьогодні ми бачимо, що навіть попри те, що зростає екологічний податок, екологічна ситуація в країні погіршується", - заявила Заружко.

Згідно з проектом закону, підприємства-забруднювачі інвестують власні кошти в масштабні екологічні програми, при цьому вони звільняються від сплати 70% від суми екологічного податку. Така практика, за даними Заружко, забезпечить реалізацію екологічних проектів, а також усуне нецільове витрачання коштів.

Визначати доцільність реалізації проектів, за словами депутата, буде Міністерство екології за допомогою процедури Оцінки впливу на навколишнє середовище. "Це такий механізм, який всім зрозумілий і прозорий", - заявила депутат.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики