Цензор.НЕТ

25.04.19 14:20

АМКУ дозволив Ахметову заволодіти "Київобленерго" та "Одесаобленерго" (оновлено)

Антимонопольний комітет на засіданні 25 квітня надав дозвіл компанії ТОВ "ДТЕК Нафтогаз" на придбання у групи "VS Energy" акцій "Київобленерго" та "Одесаобленерго" в розмірі, що забезпечує контроль понад 50% в обох підприємствах.

АМКУ дозволив Ахметову заволодіти "Київобленерго" та "Одесаобленерго" (оновлено)

Про це повідомляють "Наші гроші", передає Цензор.НЕТ.

Голосування за це рішення було роздільним - більшістю від присутніх на засіданні членів АМКУ. Їхні прізвища стануть відомі після відповіді Комітету на запит.

Цим придбанням група Рината Ахметова істотно перевищила поріг 35% на ринку поставок електроенергії, що є структурною ознакою монополії на ринку.

Напередодні голосування колишній член НКРЕКП Андрій Герус, який у команді Володимира Зеленського опікується антимонопольною тематикою, письмово повідомив держуповноважених АМКУ, що де-факто оператор мереж (обленерго) отримає вирішальний вплив на господарську діяльність відповідних постачальників електроенергії в регіонах, створених на базі енергозбутових підрозділів обленерго.

У свою чергу нардеп Вікторія Войцицька публічно звернулась до Ради національної безпеки України розглянути ситуацію з "енергетичною гіпермонополією Ахметова".

"В підсумку Ахметов володіє 35% обленерго країни. Це на додаток до раніше погоджених йому АМКУ: третини розподільних потужностей, 80% маневрової теплогенерації, 80% видобутку електровугілля, повного контролю експорту та імпорту електроенергії", - написав глава правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін, нагадавши, що нинішній склад АМКУ призначений чинним президентом Петром Порошенком.

АМКУ дозволив Ахметову заволодіти Київобленерго та Одесаобленерго 01

Як повідомляє журналіст Юрій Ніколов із посиланням на джерела, "за" Ахметова голосували глава АМКУ Терентьєв, а також Нижник, Процишин, Сидоренко, "проти" голосували Світлана Панайотіді та Агія Загребельська.

АМКУ дозволив Ахметову заволодіти Київобленерго та Одесаобленерго 02

Наразі група Ріната Ахметова контролює понад 80% теплової енергогенерації, понад 80% видобутку енергетичного вугілля, Бурштинський енергоострів, через який може здійснюватись, але не здійснюється імпорт в Україну дешевшої електроенергії з Європи.

Питання концентрації обленерго було винесено на засідання АМКУ 18 квітня, за три дні до програшу Петра Порошенка на виборах президента. Тоді рішення відклали на тиждень.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики