Цензор.НЕТ

25.04.19 14:38

Єнін пояснив свою відставку політизацією розслідування в справі Курченка: Я не маю сил вплинути на це

Заступник генерального прокурора України Євген Єнін заявив, що не скасовував жодних підозр у справі олігарха-втікача з почту екс-президента Януковича Сергія Курченка.

Єнін пояснив свою відставку політизацією розслідування в справі Курченка: Я не маю сил вплинути на це

Як повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ, про це він заявив на прес-конференції.

Єнін зазначив, що не порушував закону і сприяв роботі всіх прокурорів.

За його словами, політизація цієї справи викликала поширення в ЗМІ неправдивої інформації.

"Прийде час і можна буде розкрити роль кожного в цій справі", - сказав він.

"Я відчув, що ситуація навколо цього кримінального провадження штучно політизується, і я не маю сил щоб на це вплинути", - сказав він.

Він підтвердив, що був не згоден із наявністю достатності обвинувачень для оголошення підозри В. Гонтаревій, О. Філатову та Б. Ложкіну.

На запитання, чи був тиск на нього з боку Президента України Петра Порошенка, Єнін сказав, що знайомий із главою держави, але це не пов'язано зі справою Курченка.

Заяву Єніна про відставку має розглянути Рада прокурорів і після цього її буде передано на підпис Генпрокурору Юрію Луценку.

Нагадуємо, в березні минулого року генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що ГПУ вийшла "на фінішну пряму" у справі Курченка.

Курченка підозрюють, зокрема, в створенні і забезпеченні діяльності злочинної організації з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, а також скоєнні в її складі низки кримінальних злочинів, зокрема заволодінні чужим майном, коштами державних та інших банківських установ, державних підприємств паливно-енергетичного сектора економіки в особливо великих розмірах, ухиленні від сплати податків, легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом, організації фіктивного підприємництва, тобто створення і придбання суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності, що завдало великої матеріальної шкоди.

Курченко з лютого 2014 року перебуває за межами України, переховуючись від органів слідства. Його оголошено у розшук.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики