Цензор.НЕТ

25.04.19 15:02

КСУ не перешкоджатиме приведенню новообраного президента до присяги, - заява

Судді Конституційного суду України запевняють, що з боку КСУ не виникне жодних перешкод у здійсненні процедури приведення новообраного президента України до присяги.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, відповідну заяву сьогодні було ухвалено на зборах суддів КСУ.

У заяві, зокрема, вказується, що останнім часом у засобах масової інформації та соціальних мережах масово поширюється інформація про можливий зрив інавгурації новообраного президента через можливе дострокове звільнення Станіслава Шевчука з посади голови Конституційного суду України.

"Ця інформація повністю не відповідає дійсності і є цілеспрямованою інсинуацією, яка має за мету дискредитувати Конституційний суд України та дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в країні. До того ж вона спрямована на те, щоб створити хибне уявлення про механізм реалізації конституційного положення щодо приведення новообраного президента України до присяги, а саме - штучно пов’язати цю процедуру з конкретною особою, що обіймає посаду голови Конституційного суду України", - наголошують автори заяви.

У документі роз’яснюється, що відповідно до частини 2 статті 104 Конституції України, приведення президента України до присяги здійснює голова Конституційного суду.

Конституція України не вказує конкретної особи, яка має виконати процедуру приведення президента України до присяги, а лише визначає посадову особу, що здійснює приведення новообраного глави держави до присяги, - голову Конституційного суду України.

"Приведення новообраного президента України до присяги є конституційним обов’язком голови Конституційного суду України, який, безумовно, буде виконано. Будь-які маніпуляції голови Конституційного суду України щодо виконання цього конституційного обов’язку є неприпустимими, як і створення ситуації, коли процедура приведення новообраного президента України до присяги буде унеможливлена або перенесена через відсутність голови Конституційного суду України", - йдеться в заяві суддів КСУ.

Заявляючи, що відповідальність за виконання головою КСУ вказаного конституційного обов’язку також лежить на Конституційному суді, оскільки він обирає голову КСУ, автори звернення наголошують: "Висловлюючи глибоку занепокоєність щодо поширення інформації про можливий зрив інавгурації новообраного президента України та її маніпулятивного використання, судді Конституційного суду України відповідально заявляють, що з боку Конституційного суду України не виникне жодних перешкод у здійсненні процедури приведення новообраного президента України до присяги відповідно до статті 104 Конституції України".


Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики