Цензор.НЕТ

25.04.19 15:17

Радник Зеленського Гетманцев розповів про вектори податкової реформи: діджиталізація, амністія, прозорість

Стали відомі подробиці податкової політики адміністрації новообраного президента України Володимира Зеленського.

Радник Зеленського Гетманцев розповів про вектори податкової реформи: діджиталізація, амністія, прозорість

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про них "НВ Бізнес" розповів експерт з податків у команді Володимира Зеленського Данило Гетманцев.

За його словами, схеми з ФОПами не чіпатимуть. Виняток становитимуть юрособи на третій групі в разі набуття чинності закону про податок на виведений капітал (ПнВК).

Просування цього закону - один з головних пріоритетів Зеленського. "Після прийняття податку на виведений капітал бізнесу не доведеться платити 20% державі, він зможе вкласти ці кошти у свій розвиток. Для зарубіжних інвесторів це означає, що ставка податку буде фіксованою - 15%. Зараз же податкове навантаження на бізнес може сягати 25%" , - зазначає Гетманцев.

Ще один пріоритет - закон про податкову амністію капіталів, зміст якого - надати платникам податків право сплатити суми податків, за якими минули встановлені податковим законодавством терміни платежів.

Економічні підрозділи СБУ, МВС та ДФС планують замінити Службою фінансових розслідувань.

Також у команді Зеленського розраховують імплементувати в законодавство України план BEPS про запобігання податковим ухиленням від податків, а також подвійного оподаткування.

Крім того, Гетманцев пропонує скасувати кримінальну відповідальність за фіктивне підприємництво, ратифікувати FATCA та угоду про міжнародний обмін податковою інформацією, а також ухвалити закон про податкову прозорість. Останній передбачає публікацію даних про податкових боржників, податкові пільги тощо.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики