Цензор.НЕТ

25.04.19 15:38

Законом про мову Рада продовжила до 2023 року перехідний період імплементації мовної статті в законі про освіту

Верховна Рада продовжила до 2023 року можливість представникам національних меншин здобувати середню освіту мовою відповідної нацменшини з поступовим переходом на українську мову.

Законом про мову Рада продовжила до 2023 року перехідний період імплементації мовної статті в законі про освіту

Відповідну поправку народні депутати врахували, ухвалюючи закон про функціонування української мови як державної, передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Згідно з текстом документа, особи, які належать до нацменшин України, мови яких є офіційними в Європейському Союзі, і почали отримувати загальну середню освіту до 1 вересня 2018 року мовою відповідної нацменшини, до 1 вересня 2023 року продовжать отримувати таку освіту згідно з правилами, які існували до набуття чинності законом про освіту.

Нинішня редакція закону про освіту передбачає перехідний період у середню освіту для нацменшин і корінних народів до вересня 2020 року.

Після набуття чинності змін для корінних народів він таким і залишиться.

За інформацією члена профільного комітету з питань культури і духовності Ірини Подоляк (фракція "Самопоміч"), ці поправки залишилися у фінальній версії законопроекту про українську мову, ухваленій українським парламентом у другому читанні і в цілому.

"У законі про державну мову ми виклали мовну статтю освітнього закону в такій редакції, яка була в освітньому законі лише з однією зміною. Ми на прохання наших міжнародних партнерів, нашого Міністерства освіти перенесли термін набуття чинності частини цієї статті, яка стосується збільшення кількості годин навчання українською мовою в школах, де навчаються національні меншини і корінні народи, до 2023 року", - сказала вона.

Як повідомлялося, в четвер Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому закон про функціонування української мови як державної.

Нагадаємо, 28 вересня 2017 року набув чинності закон України "Про освіту", який, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і більше мовами - державною, англійською, іншими офіційними мовами ЄС. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладів дошкільної та початкової освіти.

Міністерство закордонних справ Угорщини заявило про намір країни блокувати зближення України з ЄС і НАТО через закон про освіту. Офіційний Будапешт блокує проведення засідання Комісії Україна-НАТО на рівні, вище, ніж рівень послів. Для зустрічі на рівні глав держав і урядів під час останнього саміту альянсу, який відбувся в липні минулого року в Брюсселі, союзники створили спеціальний формат, запросивши одночасно і Грузію.

МЗС України направило закон на експертизу до Венеціанської комісії. 8 грудня Міністерство освіти і науки України повідомило, що Венеціанська комісія не підтримала звинувачення Угорщини в звуженні прав національних меншин в статті про мову навчання в законі України "Про освіту". У відомстві заявили про готовність імплементувати рекомендації комісії та розробили три моделі імплементації мовної статті в законі "Про загальну середню освіту".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики