Цензор.НЕТ

25.04.19 17:09

Заява ЄС: Видача паспортів РФ жителям ОРДЛО - це посягання на суверенітет України з боку Росії

У Європейському Союзі заявляють, що надання російського громадянства жителям окупованих районів Донецької та Луганської областей є ще одним посяганням на суверенітет України з боку Росії.

Заява ЄС: Видача паспортів РФ жителям ОРДЛО - це посягання на суверенітет України з боку Росії

Відповідну заяву в четвер у Брюсселі зробив офіційний представник ЄС. "Підписання президентом Путіним указу, що дає право, зокрема, особам, які постійно проживають у деяких районах Донецької та Луганської областей України, подавати спрощену заяву на отримання російського громадянства, є ще одним посяганням на суверенітет України з боку Росії", - заявив він, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

У ЄС вважають, що час прийняття такого рішення російською стороною - відразу після президентських виборів в Україні, які "продемонстрували сильну прихильність України демократії та верховенству закону, свідчать про намір Росії ще більше дестабілізувати Україну й загострити конфлікт".

"Ми очікуємо, що Росія утримається від дій, що суперечать Мінським угодам, і не перешкоджатиме повній реінтеграції територій, не контрольованих урядом, в Україні. Всі сторони мають повністю виконувати свої зобов'язання відповідно до Мінських угод", - наголосив офіційний представник.

Він також запевнив, що ЄС "залишається твердим у підтримці незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України".

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений режим видачі російського громадянства жителям так званих "ДНР" і "ЛНР".

Глава МЗС України Павло Клімкін назвав рішення РФ щодо спрощення видачі паспортів населенню "Л/ДНР" новим етапом окупації Донбасу.

Україна також вже звернулася до Ради безпеки ООН у зв'язку з введенням президентом РФ Володимиром Путіним спрощеного порядку прийому в російське громадянство мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики