Цензор.НЕТ

25.04.19 17:22

Автоматичний режим відшкодування екоподатку дозволить уникинути чинника корупції, - депутат

Новий закон про екологічний податок, написаний за європейським прикладом і який прийде на зміну чинній системі, має працювати в автоматичному режимі.

Про це заявила народний депутат Валерія Заружко в ефірі телеканалу "112 Україна".

За її словами, автоматичний режим дозволить уникинути чинника корупції.

"Ми пропонуємо, щоб відшкодування цього податку йшло в автоматичному режимі, бо ми маємо прибрати фактор корупції, ми мусимо прибрати це ручне регулювання: зайвих чиновників, зайві установи державні, бюрократичні процедури. Як ми вже бачили це на прикладі ПДВ. Коли відшкодування ПДВ пішло в автоматичному режимі, ми побачили значне поліпшення", - заявила Валерія Заружко.

Як повідомлялося раніше, за словами Заружко, держава збирає величезний податок (екологічний податок. - Ред.), який обчислюється мільярдами гривень, і який покликаний покращувати екологію, проте, потрапляючи в державний бюджет, ці кошти розмиваються, заявила Заружко.

За її словами, тільки чверть коштів, отриманих державою від екологічного податку, можуть направлятися на екологічні заходи. Решта 75% грошей йдуть у невідомому напрямку.

"Зараз держава багато грошей збирає як екологічний податок, і цих грошей вистачило б, щоб вони використовувалися туди, де вони потрібні. Але зараз, оскільки є таке розпорошення грошей в державному бюджеті, ми не бачимо ефекту від цих них", - заявила депутат.

Згідно з проектом нового закону, який зараз розглядається в комітеті Верховної Ради, підприємства-забруднювачі будуть самі інвестувати власні кошти в екологічні програми, при цьому вони будуть звільняються від сплати 70% від суми екологічного податку. Така практика, за даними Заружко, забезпечить реалізацію екологічних проектів, а також відкине нецільове витрачання коштів.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики