Цензор.НЕТ

25.04.19 17:33

Україна чекає від ЮНЕСКО напрямків моніторингової місії, яка перевірить стан Ханського палацу в окупованому Криму, - Нищук

Україна чекає моніторингову місію, яка перевірить стан Ханського палацу в окупованому кримському Бахчисараї.

Україна чекає від ЮНЕСКО напрямків моніторингової місії, яка перевірить стан Ханського палацу в окупованому Криму, - Нищук

Про це повідомив міністр культури Євген Нищук, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода.

Так звані реставраційні роботи, які здійснює окупаційна влада щодо архітектурної пам’ятки, міністр назвав "брутальним нищенням ханського палацу".

"Зараз ми чекаємо на моніторингову місію, яка тільки й може нам допомогти, тому що ми безпосереднього доступу (до Криму – Ред.) не маємо. Мої особисті перемови з урядом і міністром культури Туреччини, який долучається до чих процесів; з 8 по 12 число в нас безпосередньо в Києві будуть представники ЮНЕСКО, з якими ми якраз маємо напрацювати параметри того, який чином вони будуть здійснювати місію і щодо Ханського палацу, і щодо Херсонесу, де також здійснюється чорна археологія, незаконні розкопки, де починається будівництво у заповіднику Херсонеса", – сказав Нищук.

Він додав, що перевірки стан цих пам’яток Україна може тільки за допомогою міжнародних місій.

Нагадуємо, окупаційна російська влада в Криму ініціювала реставрацію Ханського палацу, під час якої відбулася необґрунтована заміна черепиці на даху мечеті палацу, а також змінені зовнішні і внутрішні конструкції пам'ятника, що порушує його справжність. За словами експертів, споруджений навколо головного корпусу палацу важкий металевий каркас з навісом може стати причиною просідання грунту. Крім того, робітники не встановили захист для надгробків і каліграфічних розписів на стінах храму, а старовинні дерев'яні укріплення залили бетоном.

Бахчисарайський ханський палац - єдиний в світі пам'ятник кримськотатарської палацової архітектури. Незадовго до окупації Криму Росією був включений до попереднього списку культурних об'єктів, що перебувають під охороною ЮНЕСКО.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики