Цензор.НЕТ

25.04.19 18:37

"Примусова тотальна українізація": у МЗС РФ відреагували на закон про українську мову

Представник МЗС держави-агресора Марія Захарова заявила, що закон передбачає "примусову тотальну українізацію" і суперечить конституції України.

"Примусова тотальна українізація": у МЗС РФ відреагували на закон про українську мову

Про це вона заявила на брифінгу для журналістів, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на російське видання "ТАСС".

"За своєю суттю він є законом про примусову українізацію, фактично тотальною. Його положеннями передбачаються значні обмеження, а в багатьох випадках і безпосередня заборона на використання російської мови, мов національних меншин у різних сферах суспільного життя", - сказала вона.

За словами Захарової, багато положень закону суперечать низці міжнародно-правових норм, а також конституції України. "Уже зараз ясно, що ми маємо справу з рішенням, яке лише посилює розкол українського суспільства, ще більше віддалить перспективи регулювання пережитої Україною кризи", - додала вона.

Як раніше повідомляв Цензор.НЕТ, сьогодні, 25 квітня, Верховна Рада ухвалила в другому читанні закон про забезпечення функціонування української мови як державної. "За" проголосували 278 депутатів.

Президент Петро Порошенко заявив, що підпише документ невідкладно, як тільки той надійде до нього на підпис.

Обраний президент Володимир Зеленський вважає, що закон про державну мову був ухвалений без обговорення, і спрогнозувати його наслідки складно.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики