Цензор.НЕТ

25.04.19 18:57

Новинський і Вілкул ініціюють скасування ухваленого Радою мовного закону

Глава парламентської фракції "Опозиційний блок" Вадим Новинський і його заступник Олександр Вілкул зареєстрували у Верховній Раді проект постанови, яким пропонують скасувати рішення парламенту про прийняття в цілому законопроекту (№5670-д) про функціонування української мови як державної.

Новинський і Вілкул ініціюють скасування ухваленого Радою мовного закону

Як передає Цензор.НЕТ, про це О.Вілкул написав у Фейсбук.

"Подав у Раду проект постанови, який блокує підписання мовного закону! Таким чином, ні спікер парламенту А.Парубій, ні президент П.Порошенко не можуть підписати цей закон. Відповідно, цей закон не може набути чинності", - написав він.

Він зазначив, що проект постанови поданий відразу після голосування мовного закону в сесійній залі. "Питання - чи піде Парубій на порушення законодавства, підписавши цей закон, без розгляду нашого проекту постанови", - додав Олександр Вілкул.

Крім того, згідно з інформацією на сайті Верховної Ради, в четвер через понад годину після прухвалення закону про українську мову народні депутати Юрій Бойко і Юлій Іоффе (обидва - позафракційні), а також Василь Німченко, Нестор Шуфрич, Юрій Мірошниченко, Михайло Папієв (усі з фракції "Опозиційний блок") також зареєстрували проект постанови (№5670-д-1) про скасування рішення Верховної Ради України щодо мовного закону.

Тексти цих проектів постанови на сайті парламенту поки відсутні.

Реєстрація такої ініціативи блокує можливість спікеру парламенту підписати ухвалений закон. Він зможе це зробити після того, як Верховна Рада розгляне постанову про скасування і в разі, якщо відхилить її.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики