Цензор.НЕТ

25.04.19 19:26

Окупаційний "Верховний суд" Криму збільшив термін перебування в колонії українського активіста Балуха

У середу, 24 квітня, окупаційний "Верховний суд" Криму ухвалив не зараховувати час, проведений політв'язням Володимиром Балухом в СІЗО, як день за півтора, тим самим збільшивши йому час перебування в колонії.

Окупаційний "Верховний суд" Криму збільшив термін перебування в колонії українського активіста Балуха

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Кримську правозахисну групу.

Президія "Верховного суду" Криму розглянула касаційне подання місцевої "прокуратури". Заступник прокурора жадав скасувати апеляційну постанову "Верховного суду" Криму щодо Володимира Балуха у частині зарахування до терміну позбавлення волі часу перебування під домашнім арештом. "Прокуратура" просила перерахувати цей термін і для цього передати кримінальну справу на новий апеляційний розгляд у новому складі суду.

Проте "суддя" Любов Дяченко, за словами адвоката, оголосила цілком неочікуване і таке, що суперечить російському законодавству, рішення. Вона дійшла рішення щодо погіршення стану активіста, а саме, ухвалила не зараховувати час, проведений ним у СІЗО, як день за півтора. Ч. 3 ст. 72 КК РФ однозначно зазначає, що час утримання особи під вартою зараховується до терміну позбавлення волі із розрахунку один день за півтора дня відбування покарання у виправній колонії загального режиму. Суддя вирішила розглядати цей термін як день за день, тобто, тим самим, продовжуючи час перебування у колонії. Навіть більше, суддя ухвалила це рішення, навіть не надсилаючи справу на апеляцію, як того прохав прокурор.

Володимир Балух брав участь у засіданні "суду" відеозв’язком, мав дуже виснажений, за словами захисника, вигляд и, природно, був вкрай обурений таким рішенням судді.

Остаточне мотивування такого рішення буде зрозуміло тоді, коли адвокат отримає на руку судову ухвалу.
Керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник сподівається, що суддя зрозуміє грубу помилку, якої припустилася, та в ухвалі все ж таки буде врахований час, проведений у СІЗО, як день за півтора. В іншому разі захист оскаржуватиме це рішення.

"З 8 грудня 2016 року й до моменту, коли останній вирок проти Володимира Балуха (3 жовтня 2018 року) набув чинності, він перебував постійно у СІЗО. Лише один раз його випустили під домашній арешт 1 грудня 2017 року. Але 16 січня 2018 року знову взяли під варту у залі суду. Себто, весь інший час – це СІЗО, відповідно до змін у законодавстві РФ, суддя зобов’язана розглядати цей час як день за півтора дня в колонії. Якщо суддя не зробить цього, то тоді вочевидь ухвалено незаконне рішення продовжити Володимирові Балуху термін утримання в колонії", – підсумувала Ольга Скрипник.

Український політв'язень Володимир Балух з 29 березня 2019 року перебуває в ІК-4 г.Торжок Тверської області (ФКУ ІК-4 УФСІН Росії у Тверській області). Володимир Балух своєї згоди на переведення в РФ не давав. Кримська правозахисна група заявила, що етапування Володимира Балуха в РФ порушує ст. 49 IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, яка забороняє переміщення жителів окупованих територій на територію країни-окупанта.

Нагадаємо також, 25 січня підконтрольний Росії "Керченський міський суд" відмовив українському активісту Володимиру Балух в умовно-достроковому звільненні.

Раніше підконтрольний Кремлю "Верховний суд" окупованого Криму засудив Балуха до 4 років і 11 місяців колонії і штрафу в розмірі 10 тис. рублів (близько 4 тис.грн) за сукупністю двох кримінальних справ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики