Цензор.НЕТ

25.04.19 23:18

Результатом Радбезу ООН щодо "паспортизації" Донбасу Росією має бути не стурбованість, а рішучіші кроки, - Єльченко

Результатом Радбезу ООН щодо незаконної "паспортизації" Донбасу Росією має бути не тільки стурбованість і засудження, але і рішучіші кроки.

Результатом Радбезу ООН щодо "паспортизації" Донбасу Росією має бути не стурбованість, а рішучіші кроки, - Єльченко

Про це він заявив перед початком засідання Ради Безпеки ООН постійний представник України при ООН Володимир Єльченко, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Мені здається, що вже минув час, коли можна було просто висловлювати стурбованість, засуджувати, цього вже мало. Я сподіваюся на те, що наші партнери у Раді Безпеки ООН нарешті зрозуміють, що настав час до більш рішучих дій", - зазначив він.

Єльченко додав, що очікує, що нинішнє засідання відрізнятиметься від попередніх тим, що завершиться не лише обговоренням. За його словами, Україна також переконує партнерів спробувати ухвалити рішення.

"Ми розповсюдили неформальний проект заяви Ради Безпеки. Ми прекрасно розуміємо всі, що Росія буде його блокувати… але якщо постійно боятися та чекати, доки Росія з чимось погодиться, то прийде час, коли вже всі ці заяви будуть нікому не потрібні", - пояснив він.

За словами дипломата, він ще раз буде наполегливо просити партнерів, особливо Німеччину і Францію, які співголовують два місяці у Раді Безпеки, щоб вони спробували схвалити хоч якийсь текст якогось документа: "Якщо не резолюції, то принаймні заяви голови Ради Безпеки, або заяви для преси".

На уточнювальне питання власкору Укрінформу, чи йдеться у проекті тексту про заклик підвищення санкційного тиску на РФ, Єльченко відповів, що "Так, там є такі слова".

Український дипломат додав, що навіть якщо Росія як постійний представник в РБ ООН заветує рішення, це однак буде показовою дією з її боку.

"Якщо Росія заблокує резолюцію, як це було у свого часу з проектом рішення РБ щодо Малазійського літака, це також буде сигнал всьому світу. Тому я думаю, що треба повертатися до дій", - зазначив він.

Наостанок Єльченко додав, що останні рішення РФ певним чином пов’язані з обранням нового президента в Україні.

"Посилається певний сигнал. Як і попередні рішення про припинення постачання нафти. Сьогодні, здається, було ще одне рішення про вугілля. Все це типовий російський дипломатичний стиль. Накидати якихось сигналів, а потім з них вибирати, що підійде Україні, а що - ні. Можливо вони сподіваються, що новий президент щось вибере там щось і погодиться. Але мені здається, вони не розуміють, що відбувається в Україні" - підсумував він.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений режим видачі російського громадянства жителям так званих "ДНР" і "ЛНР".

Глава МЗС України Павло Клімкін назвав рішення РФ щодо спрощення видачі паспортів населенню "Л/ДНР" новим етапом окупації Донбасу.

Україна також вже звернулася до Ради безпеки ООН у зв'язку з введенням президентом РФ Володимиром Путіним спрощеного порядку прийому в російське громадянство мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики