Цензор.НЕТ

25.04.19 23:37

Кулик написав рапорт Луценку про незаконне втручання в кримінальне провадження у справі нардепа Бакуліна. ДОКУМЕНТ

Заступник начальника міжнародно-правового співробітництва - начальник відділу процесуального керівництва в кримінальних впровадженнях Генеральної прокуратури України Костянтин Кулик у своєму рапорті Генеральному прокурору України Юрію Луценку заявив про те, що керівництво прокуратури втручалося в кримінальне провадження у справі народного депутата Євгена Бакуліна, і хотів замінити групу прокурорів.

Кулик написав рапорт Луценку про незаконне втручання в кримінальне провадження у справі нардепа Бакуліна. ДОКУМЕНТ

Цензор.НЕТ у своєму розпорядженні має копію рапорту Костянтина Кулика Генеральному прокурору України Юрію Луценку.

У тексті зазначається, що 24 квітня до Кулика як старшого групи прокурорів у справі народного депутата України Євгена Бакуліна (який звинувачується в створенні злочинної організації, здійсненні злочину групою осіб, привласненні і розтраті чужого майна, службовій підробці і легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом) звернувся тоді ще заступник Генерального прокурора Євген Єнін із пропозицією провести з його присутністю оперативну нараду про заміну групи прокурорів у зазначеному кримінальному провадженні.

Кулик у своєму рапорті зазначив, що до 14:00 24 квітня Єнін вимагав довідку про докази в цьому кримінальному провадженні.

"У зв'язку з викладеним, вважаю за необхідне офіційно письмово донести Вам, що мають місце  факти незаконного втручання Ваших заступників в проведення досудового розслідування щодо діяльності злочинної організації Януковича В.Ф., про що я подав відповідний рапорт 11.04. 2019 р.", - підкреслюється в рапорті Кулика.

Також в рапорті Кулик заявив, що протягом 2018-2019 рр. заступник Генерального прокурора А.Стрижевська "використовує своє службове становище в інтересах народного депутата Грановського А.М. та інших осіб, а також Ігнатченко Н.М. і Фролова А.С., яким оголошено підозри в заволодінні коштами ПАТ НАК "Нафтогаз" Україна в розмірі 404,4 млн. доларів США при покупці двох самопідйомних бурових установок та їх легалізації (відмивання)".

Як зазначає Кулик, нарада, яку було скликано "після простого звернення адвоката", є "штучно створеною підставою для зміни осіб, які проводять досудове слідство і процесуальне керівництво в зазначеному кримінальному провадженні на більш лояльних до Стрижевської А.А. і Вас людей".

Такий висновок Кулик зробив в своєму рапорті, виходячи з наступних міркувань.

Перше. Протягом 2018-2019 рр. Луценко не реагував на спроби А.Стрижевської втрутитися в розслідування, обмежившись лише відмовою їй в закритті справи проти Ігнатченко Н.М.

Друге. Поставлене на оперативній нараді завдання перевірити підстави повідомлення про підозру Є.Бакуліну, Кулик назвав надуманими, оскільки такі підстави перевірялися як комітетом Верховної Ради при дачі згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, а також слідчим суддею.

Третє. Клопотання про зміну групи прокурорів було подано Генпрокурору Ю.В. Луценку на особистому прийомі, який відбувся 22 квітня 2019 року і протиправно не реєструвався до 23 квітня, поки не був визначений механізм дії в інтересах вищевказаних осіб.

Четверте. 22 квітня адвокати Бакуліна зв'язалися з представниками групи в кримінальному провадженні та повідомили про те, що у Бакуліна є домовленість з Ю.В. Луценком про допомогу в зміні групи слідчих і процесуальних керівників у провадженні на більш лояльних осіб в обмін на фінансування Є.Бакуліним політичної партії.

Кулик написав рапорт Луценку про незаконне втручання в кримінальне провадження у справі нардепа Бакуліна 01
Кулик написав рапорт Луценку про незаконне втручання в кримінальне провадження у справі нардепа Бакуліна 02

Нагадаємо, 15 березня 2018-го Верховна Рада зняла недоторканність із народного депутата з "Опозиційного блоку" Євгена Бакуліна та дозволила його затримання й арешт.

Генеральна прокуратура викликає на 5 квітня Бакуліна як підозрюваного для проведення слідчих і процесуальних дій у кримінальному провадженні.

Його підозрюють у заволодінні коштами НАК "Нафтогаз України" шляхом зловживання службовим становищем; у складанні та видачі завідомо неправдивих офіційних документів; у здійснені фінансової операції з грошовими коштами, одержаними внаслідок порушення, що передувало відмиванню доходів.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики