Цензор.НЕТ

25.04.19 23:54

Видача російських паспортів на окупованому Донбасі - порушення Мінських домовленостей, - країни ЄС в ООН

Європейський Союз вважає указ президента Путіна про видачу російських паспортів в окупованому Донбасі підривом суверенітету України і порушенням Мінських домовленостей.

Видача російських паспортів на окупованому Донбасі - порушення Мінських домовленостей, - країни ЄС в ООН

Таку заяву від імені Німеччини, Франції, Польщі, Бельгії та Великої Британії, а також Італії, Нідерландів і Швеції озвучив у четвер постійний представник Франції при ООН Франсуа Делатра, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Ми, члени Європейського Союзу повністю підтримуємо незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів", - зачитав заяву країн ЄС представник Франції.

Читайте також: Єльченко про "паспортизацію" Донбасу: Стурбованості та засуджень недостатньо

Він назвав указ російського президента "підривом суверенітету України", а також кроком, що "суперечить цілям і духу" Мінських домовленостей.

"Обрання часу для цього рішення – одразу після президентських виборів в Україні, які продемонстрували міцну прив'язаність України до демократії й верховенства права - свідчить про спроби Росії й надалі дестабілізувати Україну та загострювати конфлікт", - йдеться у заяві.

У цьому зв'язку країни ЄС закликали Росію "утриматися від будь-яких подібних дій, що ставлять під ризик імплементацію Мінських домовленостей та перешкоджають повному відновленню контролю українського уряду над цими (окупованими – Ред.) територіями".

Крім того, в заяві наголошується на необхідності негайного припинення Росією фінансової й військової підтримки сепаратистів. Мінські домовленості мають бути виконані, насамперед в контексті тривалого й стійкого припинення вогню, відведення важкого озброєння та конструктивної участі в Нормандському форматі та тристоронніх контактних групах, підкреслили представники країн ЄС.

"Ці порушення міжнародного законодавства викликають глобальне занепокоєння", - наголошується в документі.

Читайте також: У Раді Європи негативно оцінили рішення Путіна видавати паспорти РФ на Донбасі

Як зауважили раніше в Постійному представництві України при ООН, подібні спільні заяви країн ЄС важливі, оскільки вони є "моральним орієнтиром для багатьох іноземних держав", а також інструментом політичного тиску на Росію.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений режим видачі російського громадянства жителям так званих "ДНР" і "ЛНР".

Глава МЗС України Павло Клімкін назвав рішення РФ щодо спрощення видачі паспортів населенню "Л/ДНР" новим етапом окупації Донбасу.

Україна також вже звернулася до Ради безпеки ООН у зв'язку з введенням президентом РФ Володимиром Путіним спрощеного порядку прийому в російське громадянство мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики