Цензор.НЕТ

26.04.19 09:01

Макрон звернувся до народу Франції та розкритикував Шенгенську угоду

Президент Франції Емманюель Макрон виступив зі зверненням до нації за підсумками національних дебатів. У такий спосіб він сподівається завершити протести "жовтих жилетів", які тривають вже півроку. Зокрема, Макрон оголосив про зниження прибуткового податку, реформу державної служби та послаблення правил проведення референдуму. У своїй промові він також запропонував скоротити Шенгенську зону.

Макрон звернувся до народу Франції та розкритикував Шенгенську угоду

Як передає Цензор.НЕТ, про це пише Газета ру.

Президент Франції Емманюель Макрон виступив зі зверненням за підсумками національних дебатів і, нарешті, дав відповідь на тривалі протести "жовтих жилетів".

Він анонсував зниження податків, реформу державної служби та запровадження пропорційного уряду. Також Макрон оприлюднив заходи щодо підвищення пенсій і допомоги батькам-одинакам.

"Ось чому я вирішив провести великі дебати, і я дуже пишаюся тим, що кілька мільйонів громадян взяли участь у цих дискусіях. Ми маємо дати більше купівельної спроможності тим, хто працює", - заявив Макрон.

Президент красномовно наполягав на тому, що до Франції має повернутися порядок. Однак, він визнав, що довіра до уряду у громадян зникла.

Французький лідер зауважив, що вимоги протестувальників справедливі, водночас зазначив, що реформи, які проводив уряд, були правильними, але недостатньо швидкими.

Промова Макрона була красномовною. Він заявив, що багато чого зрозумів за ці півроку.

У своєму зверненні президент балансував між визнанням помилок і відстоюванням своїх позицій. Так, наприклад, кажучи про значне скорочення прибуткового податку, Макрон зазначив, що громадянам необхідно буде працювати старанніше, "оскільки у Франції сьогодні працюють менше, ніж у сусідніх країнах".

"Я не хочу підвищення податків, і я виступаю за те, щоб знизити їх для тих, хто працює, значно зменшивши податок на прибуток", - сказав він.

Ще однією відповіддю став заклик Макрона спростити правила проведення референдумів у країні, а також створити раду громадської участі, яка представлятиме різні структури громадянського суспільства. Для проведення референдумів, на думку політика, достатньо буде 1 млн підписів.

Водночас Макрон попередив, що у Франції настає час важких виборів.

Не минулося і без згадки про більш глобальні теми. Французький лідер погодився, що в суспільстві існують побоювання з приводу зміни клімату та нелегальної міграції.

За словами Макрона, Франція і Європа мусять краще боротися з цими проблемами. Він сказав, що виступає за "сильну" Європу, яка захищає свої кордони і водночас може прийняти людей із країн, у яких їм загрожує небезпека.

"Щоб бути гостинним, тобі потрібен будинок. Тому нам потрібні кордони, нам потрібно дотримуватися меж, нам потрібні правила", - сказав він.

Для цього треба змінювати правила гри - Шенгенська угода, на думку лідера П'ятої республіки, більше не працює. Євросоюз має захищати свої кордони, при цьому Макрон готовий виключити із Шенгенської зони країни, які відмовляються це робити.

Важко сказати, чи буде достатньо запропонованих президентом заходів для врегулювання ситуації у Франції. Протести "жовтих жилетів" тривають уже півроку.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики