Цензор.НЕТ

26.04.19 08:34

На переговорах у травні Україна запропонує РФ транспортувати 60 млрд кубів газу щорічно протягом 10 років, - Вітренко

Українська сторона під час наступного етапу тристоронніх переговорів про транзит газу, які відбудуться наприкінці травня, запропонує Росії закріпити обсяг транзиту газу в 60 млрд м³ щорічно протягом 10 років.

На переговорах у травні Україна запропонує РФ транспортувати 60 млрд кубів газу щорічно протягом 10 років, - Вітренко

Про це на брифінгу в Києві 25 квітня розповів виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, передає кореспондент видання "Гордон".

"Позиція полягає в такому: "Газпром" має забронювати [транзит] на довгий строк, приблизно 10 років, 60 млрд м³ у середньому по року. Можлива гнучкість, наприклад, в один рік більше забронювати, в іншій – менше. Водночас Україна забезпечить потужність на рівні 90 млрд м³, тобто 30 млрд м³ – це вільна потужність, яка буде доступною як для бронювання європейськими компаніями, які будуть отримувати газ на кордоні України та Росії, так і компаніями – імпортерами середньоазіатського газу", – заявив Вітренко.

Він уточнив, що контракт має бути укладено не з "Нафтогазом", а з новим оператором української газотранспортної системи.

За його словами, пропонований варіант контракту з РФ передбачає, що Україна буде гарантовано отримувати по $2,5–3 млрд за транзит газу щорічно. Цю пропозицію погоджено з європейськими партнерами, вона ґрунтується на європейському підході до формування транзитного тарифу, уточнив виконавчий директор НАК.

"Європейські тарифи відрізняються своїм принципом від тих, які діяли у старих контрактах, де діяв так званий дистанційний тариф. Ми брали певну суму грошей за транспортування 1000 кубів газу на 100 кілометрів. Потім розраховували середню відстань транзиту і так обчислювали тариф на транзит. У нових, європейських тарифів зовсім інший принцип. Це плата за вхід і вихід, це плата за бронювання потужностей", – пояснив Вітренко.

21 січня у Брюсселі відбувалися тристоронні переговори України, Росії та Європейської комісії про продовження транзиту російського газу через українську газотранспортну систему. На переговорах обговорювали перспективи транзиту російського газу в Європу через Україну після 2019 року, коли спливає чинний транзитний контракт. Глава "Газпрому" Олексій Міллер висунув на переговорах пропозицію про пролонгацію договору щодо транзиту газу 2009 року.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики