Цензор.НЕТ

26.04.19 10:25

Франція, Німеччина і Велика Британія в ООН засудили рішення РФ про видачу паспортів жителям ОРДЛО

Франція, Німеччина і Велика Британія засудили рішення президента Росії Володимира Путіна щодо спрощеного надання російського громадянства українцям в окремих районах Донецької і Луганської областей (ОРДЛО).

Франція, Німеччина і Велика Британія в ООН засудили рішення РФ про видачу паспортів жителям ОРДЛО

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна", про це сказав постійний представник Франції в ООН Франсуа Делатр на засіданні Ради безпеки ООН в четвер.

"Франція рішуче засуджує рішення Росії полегшити отримання російського громадянства українськими громадянами з Донецької та Луганської областей. Діючи таким чином, Росія підриває дух Мінських угод. Це провокаційне рішення, прийняте відразу ж після виборів нового президента в Україні", - сказав постійний представник Франції в ООН Франсуа Делатр.

Він зазначив, таке рішення російської сторони не може сприяти врегулюванню конфлікту.

"Вирішення ситуації лежить не в площині видачі російського громадянства українцям, необхідно докласти зусилля всіх сторін для виконання Мінських угод", - підкреслив дипломат.

Засудив російське рішення також і заступник постійного представника Великої Британії при ООН Джонатан Аллен.

"Чому ми тут? Тому що Росія провела незаконний референдум у Криму і незаконно його анексувала, Росія направила свої війська, щоб підтримати сепаратистів на сході України і як і раніше дестабілізує ці регіони, Росія напала на судна України в Азовському морі і продовжує вводити обмеження , щоб підірвати економіку України ... Ми засуджуємо недавнє рішення президента Путіна про паспорти. Це ще один доказ агресивних дій Росії для того, щоб дестабілізувати Україну, підірвати безпеку, сувенітет і територіальну цілісність", - зазначив він.

Приєднався до засудження таких дій Росії також і постійний представник ФРН в ООН Крістоф Хойсген.

"Ваш президент - Путін підписав указ 24 квітня, в міжнародний день багатосторонньої дипломатії. Ми всі в ООН говорили про те, що необхідно дотримуватися міжнародного порядку, в основу якого покладені правила. І ви тим самим продемонстрували зневагу до міжнародного порядку", - сказав він, звертаючись до постійного представника Росії в ООН Василя Небензі.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений режим видачі російського громадянства жителям так званих "ДНР" і "ЛНР".

Глава МЗС України Павло Клімкін назвав рішення РФ щодо спрощення видачі паспортів населенню "Л/ДНР" новим етапом окупації Донбасу.

Україна також вже звернулася до Ради безпеки ООН у зв'язку з введенням президентом РФ Володимиром Путіним спрощеного порядку прийому в російське громадянство мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики