Цензор.НЕТ

26.04.19 11:01

"Це почасти можна вважати спробою конституційного перевороту", - Разумков щодо законопроекту про президента

Пропонований партією "Самопоміч" законопроект про президента України скасовує або серйозно обмежує конституційні повноваження президента, підкреслює Дмитро Разумков - політтехнолог Володимира Зеленського, який переміг на виборах президента України.

"Це почасти можна вважати спробою конституційного перевороту", - Разумков щодо законопроекту про президента

"Потрібен закон про президента, але він має бути в рамках тієї Конституції, яка сьогодні є. За всієї поваги, той законопроект, який сьогодні перебуває в загальному доступі, і який, за словами голови Верховної Ради, міг сьогодні розглядатися в стінах парламенту, це фактично скасування або дуже серйозне обмеження повноважень президента, передбачених чинною Конституцією", - сказав він в ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1 + 1", передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Д.Разумков наголосив, що президент згідно з цим законопроектом позбавляється своїх повноважень вносити міністра оборони, міністра закордонних справ, голову Служби зовнішньої розвідки. "Залишається Генеральний прокурор і Голова служби безпеки, але їхніх заступників призначає Кабінет міністрів. Це і відсутність можливості вносити подання на голів обласних державних адміністрацій і багато інших речей, які фактично обмежують можливості реалізовувати усі обіцянки вже обраним президентом країни (В.Зеленського, – ред.)", - зазначив він.

Політтехнолог команди В.Зеленського вважає, що така законодавча ініціатива є "ударом під дих" не тільки новому президенту, але і 73% виборців, які віддали за нього свої голоси.

"Це почасти можна вважати спробою конституційного перевороту, тому що абсолютно порушується баланс. Ми, на жаль, вже зіткнулися з тим, коли був порушений баланс, коли в однієї людини вийшло незаконним шляхом акумулювати занадто багато влади. Потім ми отримали Майдан, потім отримали Небесну сотню, і всі ті події, які відбулися після цього", - зазначив він.

Разумков нагадав, що В.Зеленський і його команда пропонували в ході виборчої кампанії і мають намір реалізувати прийняття пакетом 5 законів: про повне зняття недоторканності з народних депутатів, з президента України, з суддів, закону про імпічмент президента, і закону про відкликання народних депутатів.

Як повідомлялося, в середині квітня віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд запропонувала народним депутатам ухвалити закон про президента України, в якому унормувати повноваження глави держави.

22 квітня голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що народні депутати України можуть приступити до розгляду законопроекту про президента України, що включає механізм імпічменту глави держави вже в четвер, 25 квітня.

Проект закону про президента України, текст якого розміщений на сайті партії "Об'єднання "Самопоміч", передбачає, що президент України вносить подання про призначення міністра оборони України і міністра закордонних справ України за пропозиціями коаліції депутатських фракцій. Законопроект також передбачає, що президент не може вказати в поданні про призначення Верховній Раді України міністра оборони і міністра закордонних справ України іншу кандидатуру, ніж та, яка вказана в пропозиції коаліції депутатських фракцій.

Лідер партії "Громадянська позиція", кандидат у президенти на виборах 2019 року Анатолій Гриценко заявив, що законопроект про президента України приймати не можна, оскільки він зашкодить державі. На його думку, категорично неприпустимо позбавляти або обмежувати конституційні повноваження президента, передаючи Верховній Раді, Кабінету міністрів чи прем'єр-міністру питання кадрової політики та підзвітності по лінії Міністерства оборони, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, навіть формування складу РНБО України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики