Цензор.НЕТ

26.04.19 11:26

Боротьба за ПриватБанк: Коломойський подав 5 нових позовів до Господарського суду Києва, - "НВ"

19 квітня Ігор Коломойський подав 5 нових позовів до Господарського суду Києва до Національного банку України та ПриватБанку.

Боротьба за ПриватБанк: Коломойський подав 5 нових позовів до Господарського суду Києва, - "НВ"

Як інформує Цензор.НЕТ, про це НВ Бізнес стало відомо з добре поінформованих джерел в юридичних колах, непрямим підтвердженням є одне з проваджень у реєстрі судових рішень. У позовах оскаржуються п'ять кредитних договорів і його особиста порука щодо них. За даними видання, перші слухання будуть у суді 10, 22 і 23 травня.

Юристи пояснюють такий хід з боку екс-власника ПриватБанку бажанням підстрахувати рішення Печерського суду, яке було прийнято пізно ввечері 20 квітня, задовольнивши позов Коломойського з розірвання договору особистої поруки за кредитами рефінансування, виданими ПриватБанку НБУ на суму 9,2 млрд грн.

"Подання Ігорем Коломойським нових позовів до Господарського суду м. Києва про визнання недійсною його поруки перед НБУ за кредитами рефінансування Приватбанку, серед іншого, може свідчити про обізнаність юристів Ігоря Коломойського про відсутність правових наслідків, на які розраховував позивач під час звернення до суду, і головне – про наявність достатніх правових підстав для обов'язкового скасування рішення Печерського районного суду м. Києва, оголошеного в суботу о пів на десяту вечора, яким було розірвано договори особистої поруки Ігоря Коломойського, в апеляційному порядку. пояснили в юридичній компанії Asters. - Неприйняття Печерським районним судом м. Києва правових аргументів банку може підтверджувати знехтування правовими висновками Верховного Суду, що є обов'язковим для застосування, наприклад, про неможливість розірвання договорів поруки з заявлених підстав або висновку, що подібні позови підлягають розгляду в порядку господарського судочинства, а відтак Печерський суд був зобов'язаний закрити провадження у справі за позовом Ігоря Коломойського".

Як повідомила раніше екс-глава НБУ Валерія Гонтарева, підозра щодо неї Генеральної прокуратри про фіктивні угоди з Аграрним фондом і Брокбізнесбанком може бути пов'язана з тиском на Національний банк, щоб скасувати націоналізацію ПриватБанку.

Нагадаємо, минулого тижня було ухвалено відразу три рішення на користь Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня Окружний адмінсуд Києва, вивчаючи справу майже 2 роки, визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку за позовом Ігоря Коломойського до НБУ, Кабміну, Фонду гарантування вкладів фізосіб і Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку. А 19 квітня стало відомо, що суд також скасував рішення НБУ від 13 грудня 2016 року, яким визначено перелік пов'язаних з банком фізичних і юридичних осіб. І 20 квітня Печерський суд Києва прийняв рішення про розірвання договору особистої поруки бізнесмена Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування ПриватБанку на суму в 9,2 млрд грн, отриманим до його націоналізації. НБУ на підставі особистої поруки Коломойського також подав позов у Женевський суд, вимагаючи повернути борги.

Також минулого тижня Госпсуд Києва переніс на 7 травня розгляд справи за позовом Коломойського про визнання незаконною передачі акцій ПриватБанку державі.

Вже цього тижня 21 квітня Шостий апеляційний адміністративний суд переніс розгляд позову Triantal Investments до НБУ про визнання протиправним та скасування розпорядження НБУ про проведення перевірки ПриватБанку в 2016 р. на 13 травня.

Нацбанк і Мінфін заявили, що подадуть апеляцію після офіційного оприлюднення рішення суду і впевнені в своїй правоті.

В НБУ, ПриватБанку, а також опитані юристи заявили, що законність рішень про націоналізацію очевидна і зворотна процедура в цьому питанні неможлива, адже для цього немає ні правових, ні економічних підстав. І зворотний результат можливий лише за допомогою корупції. І, якщо суди все ж підтримають в цій суперечці Коломойського, то НБУ змушений буде забрати з капіталу ПриватБанку 155 млрд, виділених на його докапіталізацію, що призведе до банкрутства банку. А також необхідності надрукувати 100 млрд грн для виплат вкладникам, що відразу ж позначиться негативно на економіці і зростанні інфляції.

Видання зазначає, що опитані раніше юристи і банкіри відзначили, що у Коломойського немає підстав вимагати компенсації в $ 2 млрд, бо на момент прийняття рішення про націоналізацію ПриватБанк був з негативним капіталом. За даними видання, зараз в судах близько 242 справ, пов'язаних з націоналізацією ПриватБанку і боргами його колишніх власників за кредити рефінансування.

Нагадаємо, 18 грудня 2016 року уряд за пропозицією НБУ і акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Коломойський і Геннадій Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію цієї  найбільшої на українському ринку фінустанови. Держава отримала 100% в його капіталі, а ПриватБанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн, а в червні 2017 року уряд вирішив внести в капітал банку ще 38,5 млрд грн на підставі аналізу НБУ і незалежного аудитора - EY.

ПриватБанк є найбільшим банком України з часткою ринку понад 35%. За підсумками 2018 року ПриватБанк отримав 11,67 млрд грн чистого прибутку. Кількість клієнтів збільшилася на 1,5 млн - до 22 млн. Кожен другий клієнт (майже 9 млн) - активний користувач Приват24. За підсумками 2019 року, в ПриватБанку планують отримати прибуток понад 9 млрд грн.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики