Цензор.НЕТ

26.04.19 12:57

На засідання комітету ВР з розгляду Виборчого кодексу прийшов лише один нардеп: вони ще дивуються, чому їх хочуть розігнати, - Ємець

В середу 24 квітня було зірвано засідання парламентського комітету з питань правової політики і правосуддя. На нього з'явився лише заступник голови комітету Леонід Ємець (НФ), який планував внести до порядку винесення Виборчого кодексу на розгляд до сесійної зали.

На засідання комітету ВР з розгляду Виборчого кодексу прийшов лише один нардеп: вони ще дивуються, чому їх хочуть розігнати, - Ємець

Як сказав Ємець у коментарі Цензор.НЕТ, зривання засідання свідчить про небажання депутатів проводити вибори за прозорою системою.

"Всі придумали якісь відмазки різного роду сльозливості. Але факт залишається фактом - планове засідання комітету не відбулося. На нього з'явився весь секретаріат комітету, були розставлені таблички і навіть вода. З 31 члена комітету з'явився тільки я. На порядку денному було 24 питання, без розгляду яких вони не потраплять до сесійної зали. І ніхто, крім мене, не приходить. Після цього вони ще дивуються, чому їх хочуть розігнати. Єдиний спосіб щось з цим зробити - це зміна чинного законодавства", - сказала нардеп.

Раніше Ємець публічно заявив, що планує на цьому засіданні внести до порядку денного питання внесення Виборчого кодексу на обговорення в сесійний зал.

Кодекс понад рік перебуває в комітеті. Робоча група завершила його розгляд кілька місяців тому.

"У цьому парламенті депутати, яких обрали завдяки тому, що вони обіцяли змінити виборче законодавство. Обіцяли прибрати корупцію з виборів", - нагадав Ємець.

Запропонований ним Виборчий кодекс пропонує ідею відкритих виборчих списків та ліквідацію мажоритарної системи.

"Купуючи людей гречкою і лавочками, корупціонер стає депутатом. Інший спосіб - прийти до керівництва партії, заплатити 5 млн доларів і отримати місце в прохідній, але закритій частині списку. Сьогодні в Україні діє і мажоритарка, і закриті списки. Це найгірше, що можете бути у виборчій системі. Тому ми маємо непрофесійний корупційний парламент", - пояснив він.

Ємець вважає, що корупційний парламент не захоче приймати новий кодекс, однак у зв'язку з виборами президента є шанс його прийняти: "Зрозуміло, що корупційний депутати проти відкритих списків. Але сьогодні є унікальна можливість. Новий президент публічно висловлювався, що він за зміну виборчої системи і скасування корупційної складової. Його авторитет 73%. Це реально може вплинути на парламент. Підтримка медіа та суспільства також важлива. У парламенті депутатів, які хочуть змінити систему, меншість, але вони є. Всі разом ми зможемо провести цей закон, але потрібна спільна позиція".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики