Цензор.НЕТ

26.04.19 13:12

Рада усуне перешкоди для підписання мовного законопроекту на наступному пленарному засіданні, - Парубій

Закон про державну мову № 5670-д буде підписано спікером ВРУ 14 травня.

Рада усуне перешкоди для підписання мовного законопроекту на наступному пленарному засіданні, - Парубій

Про це заявив сам глава Верховної Ради Андрій Парубій під час ранкового засідання в п'ятницю, передає Цензор.НЕТ із посиланням на 112 Україна.

"На наступному пленарному засіданні невідкладно ми розглянемо всі ці постанови (про скасування ухвалення мовного закону. - Ред.), невідкладно я підпишу закон про мову, невідкладно – і про це є повна домовленість – президент Петро Порошенко підпише закон", - сказав Парубій.

Він пояснив, чому не зробить цього раніше.

"Надійшло вже 4 постанови про скасування закону про українську мову, і хочу теж повідомити, що дається регламентом Верховної Ради України 2 доби на внесення подібних постанов. Суть полягає в тому, що скасування цих постанов не становить для Верховної Ради жодних труднощів, але якщо ми їх скасуємо швидше, як через 2 доби, і закон буде підписано швидше, як через 2 доби, це може поставити під сумнів легітимність закону", - зауважив Андрій Парубій.

Він застеріг від порушення регламентних норм, адже це надасть можливість депутатам звернутися до Конституційного суду й оскаржити легітимність закону про мову.

"Але ми маємо не дати жодного шансу, наголошую, жодного шансу, щоб у Конституційному суді був шанс для того, щоб поставити під сумнів закон про українську мову", - додав спікер парламенту.

Наступне пленарне засідання парламенту заплановане на 14 травня.

Як раніше повідомляв Цензор.НЕТ, 25 квітня Верховна Рада ухвалила в другому читанні закон про забезпечення функціонування української мови як державної. "За" проголосували 278 депутатів.

Президент Петро Порошенко заявив, що підпише документ невідкладно, щойно він надійде до нього на підпис.

Обраний президент Володимир Зеленський вважає, що закон про державну мову було ухвалено без обговорення, і спрогнозувати його наслідки складно.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики