Цензор.НЕТ

26.04.19 13:41

За рік поліція в зоні ЧАЕС виявила 196 сталкерів, - МВС. ФОТО

У 2018 році правоохоронці виявили в Чорнобильській зоні 196 сталкерів. Ще 48 сталкерів поліція виявила цього року.

Про це повідомляє Міністерство внутрішніх справ, передає Цензор.НЕТ.

"Відділом поліції зони ЧАЕС у Київській області в 2018 році було виявлено 196 сталкерів, з них 16 іноземців, а в 2019 році - 48 сталкерів, з них 1 іноземець (особа незаконно проникла на територію зони відчуження з метою екстремального туризму)", - йдеться в повідомленні.

За рік поліція в зоні ЧАЕС виявила 196 сталкерів, - МВС 01

Проти цих громадян складено адмінпротоколи через "порушення вимог режиму радіаційної безпеки".

Зазначається, що порушникам загрожує покарання у вигляді штрафу від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також відділом поліції зони ЧАЕС в 2018 році було відкрито 30 кримінальних проваджень за статтею 267-1 КК України "Порушення вимог режиму радіаційної безпеки".

"З них: 5 фактів незаконного збору лісових ягід і грибів (8 осіб) та 25 фактів спроби незаконного вивезення брухту чорних і кольорових металів (35 осіб)", - повідомляють у МВС.

Крім того, за цією ж статтею в 2019 році правоохоронці відкрили 9 кримінальних проваджень за незаконний вивіз брухту чорних і кольорових металів (12 осіб).

"Санкція статті передбачає штраф від п'ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від одного до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк", - повідомляють у МВС.

Правоохоронці нагадують, що такі правопорушення небезпечні тим, що радіоактивні продукти харчування та інші речі можуть потрапити за межі зони відчуження і можуть бути використані громадянами в побуті.

"Аварію на Чорнобильській АЕС донині називають найбільшою техногенною катастрофою в історії мирного атома. В результаті вибуху або гострої променевої хвороби протягом кількох місяців загинули 30 співробітників АЕС. З зони вибуху були евакуйовані 350 тис. осіб. Ще 600 тис. осіб, з яких 33 тис. працівників органів системи МВС, стали ліквідаторами аварії - боролися з вогнем і розчищали завали. Забрудненими через радіоактивні опади і сильне випромінювання виявилися 4,7 тис. кв. км", - відзначили в МВС.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики