Цензор.НЕТ

26.04.19 14:03

Україна очікує секторальних санкцій проти Росії за видачу паспортів в ОРДЛО, - Клімкін

Україна очікує секторальних санкцій проти Росії за видачу паспортів в окупованих нею районах Донецької та Луганської областей.

Україна очікує секторальних санкцій проти Росії за видачу паспортів в ОРДЛО, - Клімкін

Про це сказав міністр закордонних справ Павло Клімкін після зустрічі з литовським міністром Лінасом Лінкявічюсом у Києві, передає Цензор.НЕТ із посиланням на lb.ua.

"Ми очікували рішення про видачу паспортів на окупованих територіях. Росія готувала цю перспективу вже тривалий час. Ми прекрасно розуміємо, що це рішення прийнято тому, що в Москві припинили думати, що вони встановлять тут проросійську реальність", - сказав голова МЗС України.

Клімкін передбачає, що Кремль продовжить системно намагатися втручатися у внутрішні справи України і не тільки на окупованих територіях.

"У майбутньому вони будуть намагатися використовувати цю інфраструктуру для видачі паспортів не тільки для окупованих територій. Усі прекрасно розуміють, як вони видавали абсолютно нелегально паспорти в Криму. Тому зараз ми працюємо над тим, щоб побудувати міжнародну відповідь. Лінас буде говорити про це під час наступного засідання міністрів закордонних справ Європейського Союзу", - додав міністр.

Клімкін сказав, що необхідний не тільки політичний тиск на Росію, але й додаткові санкції.

"У випадку реакції Європейського Союзу на напад на наших моряків ішлося про персональні санкції. Тут, я вважаю, ми маємо думати про секторальні й економічні санкції. Ми почали це обговорювати", - додав він.

Клімкін закликав українців на окупованих територіях не брати паспорти РФ. "Не ведіться! Це фундаментальне порушення і міжнародного права, і українського законодавства. Росія робить це свідомо, щоб прив'язати наших громадян до своїх маніпуляцій. Не до Росії, а до маніпуляцій і своєї політичної лінії, яка полягає в тому, щоб дестабілізувати Україну", - заявив міністр.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений режим видачі російського громадянства жителям так званих "ДНР" і "ЛНР".

Глава МЗС України Павло Клімкін назвав рішення РФ щодо спрощення видачі паспортів населенню "Л/ДНР" новим етапом окупації Донбасу.

Україна також вже звернулася до Ради безпеки ООН у зв'язку з введенням президентом РФ Володимиром Путіним спрощеного порядку прийому в російське громадянство мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики