Цензор.НЕТ

26.04.19 15:06

Білорусь розвиває туризм у своїй частині Чорнобильської зони за українським зразком, - глава Асоціації чорнобильських туроператорів Ємельяненко

Білорусь налагоджує чорнобильський туризм за українським зразком.

Білорусь розвиває туризм у своїй частині Чорнобильської зони за українським зразком, - глава Асоціації чорнобильських туроператорів Ємельяненко

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів глава Асоціації чорнобильських туроператорів і засновник компанії CHERNOBYL TOUR Ярослав Ємельяненко.

"Ми входимо до робочої групи з налагодження білоруського чорнобильського туризму. Кілька років тому Батька побачив, як розвивається наш чорнобильський туризм в Україні, і дав команду створити такий само в Білорусі. Там зона майже такого ж розміру, як наша. Їхньому заповіднику 30 років, і тільки цього року почали робити перші екскурсії. Прописали туризм у новому Положенні про заповідник. Але в них є тільки природа, занедбані села і тварини, а промислових об'єктів немає. Чорнобильська АЕС на нашій території", - розповів він.

Ємельяненко розповів про покращений сервіс для туристів у Зоні:

"Ми почали роботу з профільними державними підприємствами, які відповідальні за допуск у Чорнобильську зону. За пунктами пропрацювали з ними потреби туристів, необхідні маршрути, інфраструктуру, тимчасові параметри екскурсій. Ну ось приклад: були випадки, коли приїжджали люди з інших континентів - і 3 години чекали в'їзду на КПП Зони в чистому полі, де навіть туалетів немає. Сором і ганьба ... Якийсь клерк щось не те підписав, або не підписав, або у нього не працює інтернет або ще щось.

Зараз Агентство зробило електронний квиток у Чорнобильську зону, що прискорило процес допуску. Нещодавно облаштували на КПП додаткові туалети. Спільно з адміністрацією ми визначаємо вузькі місця. Наприклад, що має не один поліцейський перевіряти документи, а кілька. Тому що туди приїжджає і по 700 і до тисячі осіб на день, і вони шикуються в кілометрову чергу. Минулого року пік відвідуваності був 1700 осіб за один день".

"Чорнобильський туризм - це не та галузь, де люди просто роблять гроші. Тут працюють закохані в цю діяльність люди. Основною метою ЧОРНОБИЛЬ туру є ліквідація психологічних та інформаційних наслідків аварії ... Є люди, які повертаються в Чорнобильську зону десятки разів. Багато хто приїжджає на 5-7 днів, з ночівлею в готелі міста Чорнобиль. Приїжджають просто в тишу, насолодитися природою і відсутністю людей. Ніде не грає музика, немає міського шуму. Тиша, спокій, мир", - додав він.

Повне інтерв'ю з Ємельяненком читайте ТУТ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики