Цензор.НЕТ

26.04.19 16:09

МОЗ підписало договори з міжнародними організаціями про закупівлю ліків на суму 6,575 млрд грн

Міністерство охорони здоров'я України підписало договори з міжнародними організаціями про закупівлю лікарських засобів і медвиробів за рахунок державного бюджету 2019 року на загальну суму 6,575 млрд грн.

МОЗ підписало договори з міжнародними організаціями про закупівлю ліків на суму 6,575 млрд грн

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Міністерства охорони здоров'я, за кошти держбюджету 2019 року міжнародні організації - британське закупівельне агентство Crown Agents і Програма розвитку ООН будуть закуповувати лікарські засоби і медвироби за 40 напрямами.

Тендери будуть оголошені найближчим часом, зокрема за напрямками дорослої онкології та частини орфанних захворювань. Зокрема, в 2019 році МОЗ планує забезпечити спрямування онкології на 100%, в тому числі завдяки закупівлям на 900 млн грн за рахунок зекономлених коштів.

МОЗ також повідомляє, що в 2018 році відомство вперше затвердило номенклатури на всі 40 програм закупівель 2019 року до нового року.

"Це означає, що закупівлі почалися раніше, а ліки швидше будуть закуплені і доставлені до пацієнтів", - зазначають у МОЗ.

Закупівлі ліків через міжнародні організації МОЗ України проводить п'ятий рік поспіль. За цей час вдалося досягти економії бюджетних коштів до 40%.

Зараз відомство укладає з міжнародними організаціями оновлені договори, умови яких дозволять контролювати терміни тендерних процедур та графіки поставок, які будуть враховувати пріоритетні потреби України в медикаментах і наявні залишки ліків.

Зі свого боку міжнародні організації нададуть плани закупівель з кожного окремого препарату/медвиробу.

"МОЗ зможе планувати очікувану дату поставки і контролювати весь процес закупівель. Крім того, в договорах закріпили умову щотижня або в режимі реального часу подавати електронну звітність за закупівлями", - повідомляє відомство.

Крім того, МОЗ зможе спостерігати за процедурами тендерів міжнародних організацій, щоб перейняти найкращі міжнародні практики закупівель.

"Результати спостереження будуть використані з метою налагодження процесів закупівель держпідприємством "Медичні закупівлі України"(МОЗ). Перші успішні пілотні закупівлі за кошти Глобального Фонду держпідприємство вже провело в 2019 році і буде продовжувати закупівлі ліків, тепер за кошти державного бюджету, як централізована закупівельна організація", - пояснили в Міністерстві охорони здоров'я.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики