Цензор.НЕТ

26.04.19 16:58

Ідейні сталкери могли б стати рейнджерами Чорнобильської зони, - глава Асоціації чорнобильських туроператорів Ємельяненко

Ідейні сталкери, які з повагою ставляться до Чорнобильської зони, могли б стати охоронцями Чорнобильського заповідника і допомогти створити детальну карту забруднень.

Ідейні сталкери могли б стати рейнджерами Чорнобильської зони, - глава Асоціації чорнобильських туроператорів Ємельяненко

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів глава Асоціації чорнобильських туроператорів і засновник компанії CHERNOBYL TOUR Ярослав Ємельяненко.

"Коли в 2010 році прокуратура заборонила доступ у Чорнобильську зону всім, тоді дуже сильно зросла хвиля сталкерства. І тоді один раз і я був у Чорнобильській зоні як сталкер. Я подивився на цих молодих хлопців, які реально люблять Зону і горять нею. З того моменту я змінив своє ставлення до них. І мені дуже б хотілося повернути їхній потенціал у добре русло.

У мене є взагалі ідея зробити з ідейних сталкерів щось на зразок рейнджерів Чорнобильської зони. Вони могли б стежити за порядком, працюючи у зв'язці зі структурами Зони. Також могли б створювати карти забруднень. Адже сталкер іде тими місцями, які не були жодного разу проміряні за ці 33 роки. Якщо у нього є дозиметр і GPS, він може робити просто незамінну роботу, на яку не вистачить ресурсу в жодного нашого НДІ.

Є й інші сталкери, які, приходять у Прип'ять чи в села для самоствердження: погромити, помалювати графіті тощо. Ось цих туди категорично не можна допускати", - розповів він.

Повне інтерв'ю з Ємельяненком читайте ТУТ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики