Цензор.НЕТ

26.04.19 22:14

Російська влада бреше про те, що до Сенцова не застосовуються тортури, - Полозов

Російська влада відверто бреше стосовно незастосування до політв'язня Кремля українського кінорежисера Олега Сенцова тортур.

Російська влада бреше про те, що до Сенцова не застосовуються тортури, - Полозов

Як передає Цензор.НЕТ, про це в коментарі "Прямому" заявив адвокат Микола Полозов.

"Це означає відверту брехню з боку російської влади. Тому що абсолютно відомо, що це не перший випадок, коли в Криму застосовують тортури до затриманих. Тортури застосовувалися і до Олега Сенцова, і до Рената Харламова, і до Євгена Панова. І відразу після того, як було визначено адвокатами Сенцова, що до нього застосовувалося насильство, версія російської влади була, що нібито Сенцов займається якимись БДСМ-практиками і так далі. Та відповідь, яку зараз в Європейський суд дає Мін'юст - абсолютно очевидно є неправдивою", - розповів Полозов.

Він зауважив, що у Російській Федерації, звичайно, будуть ставити блоки, аби не дати дістатися до істини.

"Тому що відомо, що ці тортури застосовуються, навіть тортури електрошоком... І, звичайно ж, звернення в прокуратуру або якісь інші інстанції не дає результатів абсолютно. Тому тут я боюся, що російська влада стоятиме на своєму, що саме він сам якимось чином себе пошкодив, завдав собі ці пошкодження. А не що це оперативники ФСБ протягом декількох діб вибивали якісь свідчення. Також підтверджує тортури і Геннадій Афанасьєв, який проходив у цій справі. На суді він відмовився від своїх показань, заявивши, що вони отримані під тортурами", - додав Полозов.

Нагадуємо, українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, Кольченка засудили до 10 років позбавлення волі, а Сенцова - до 20.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів.

5 жовтня Сенцов заявив про припинення голодування з наступного дня. Він зазначив, що в разі продовження до нього застосували б примусове годування через його критичний стан.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики