Цензор.НЕТ

26.04.19 22:21

"На порядку денному на сайті немає і близько цього", - глава КСУ відкинув звинувачення Порошенка в планах скасувати електронне декларування

Голова Конституційного суду України Станіслав Шевчук відкидає звинувачення діючого президента України Петра Порошенка, який сказав, що окремі члени КСУ "дуже швидко переорієнтувалися на нову владу і зараз планують визнати неконституційним електронне декларування".

"На порядку денному на сайті немає і близько цього", - глава КСУ відкинув звинувачення Порошенка в планах скасувати електронне декларування

Шевчук в ефірі "Радіо Свобода" заявив, що "здивований" цими словами Порошенка, інформує Цензор.НЕТ.

"Що значить "переорієнтувалися"? Це значить, що раніше деякі члени суду орієнтувалися на Петра Порошенка? А зараз ми орієнтуємося на Володимира Зеленського? Суд – незалежний. Він не може орієнтуватися на конкретну політичну особу. Ми – не політики", – сказав Шевчук.

За словами глави КСУ, суд не збирався розглядати питання про скасування електронного декларування.

"Що стосується чуток. Я здивований. Уже вважалося, що в четвер, тобто вчора, ми мали голосувати за скасування електронних декларацій. Навіть у порядку денному на сайті нема й близько цього", – сказав Шевчук.

При цьому додав, що Конституційний суд розглядає подання про електронні декларації, "як і інші питання".

У відповідь на питання про можливі терміни ухвалення рішення про декларування Шевчук сказав: "Поступово ставимо порядок денний, розглядаємо".

Електронне декларування про доходи посадовців було однією з вимог Європейського союзу для реалізації безвізового режиму з Україною. Реєстр декларацій працює з 2016 року.

У 2015 році 48 народних депутатів звернулися до Конституційного суду з вимогою визнати неконституційними низку положень закону про протидію корупції, які стосуються електронного декларування, та статтю про кримінальну відповідальність за недостовірні дані в декларації. Ініціаторами подання стали народні депутати від партії "Опозиційний блок" Юрій Мірошниченко та Дмитро Шпенов.

У квітні 2019 року голова правління антикорупційної організації Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин розповів про нібито наміри Конституційного суду обмежити або приховати електронне декларування.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики