Цензор.НЕТ

26.04.19 23:59

Міноборони не контролює 25% належної йому землі, - експерт Тригуб

У володінні Міністерства оборони є близько 600 тисяч гектарів землі. Майже над чвертю відомство втратило контроль. Їх у відомства "віджали", і зараз міністерство намагається повернути землю за допомогою прокуратури і судів.

Міноборони не контролює 25% належної йому землі, - експерт Тригуб

Про це в ефірі "Громадського" заявила Олена Тригуб, генеральний секретар Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони, інформує Цензор.НЕТ.

"Точної цифри (землі, яка є у веденні Міноборони — ред.) немає, це приблизно 600 тисяч гектарів. На сьогодні вони вже втратили ефективний контроль десь над 140 тисячами гектарів. Тобто, це землі, які, грубо кажучи, в них віджали. Їх зараз намагаються повернути через суди, прокуратуру", — сказала Тригуб.

Вона наголосила, що тільки понад 20% із земель Міноборони мають належне юридичне оформлення.

"А решта - це земля, яка експлуатується, використовується в корупційних цілях. Або її здають в оренду для соняшника, кукурудзи, або там вілли побудували місцеві "олігархи", — сказала Тригуб.

Вона зазначила, що жодної користі армії від цієї землі немає.

"Що армія отримує? Тим більше в оренду ця земля здається не за ринковою ціною взагалі. Ми досліджували цю ситуацію, там дійсно страшна ситуація, з якою треба щось робити. Це — пальне для корупції", — вважає Тригуб.

Експерт зауважила. що в бюджеті передбачені облік, інвентаризація та створення кадастру цих земель.

"Ми дослідили це. Виявилося, що ці гроші навіть не довикористовуються, тобто гроші є, але воно не робиться. Так само й з житлом. Рахункова палата представила звіт минулого року і сказала, що там приблизно 50% коштів, виділених на житло для військовослужбовців, на побудову цього житла, просто або неефективно використовуються, або розкрадаються", — розповіла вона.

Тригуб вважає, якщо навести лад з цим, провести справжню інвентаризацію, прибрати корупційну складову, то армія зможе отримувати більше коштів, зокрема й на повний перехід на контрактну основу.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики