Цензор.НЕТ

26.04.19 23:40

Україна може отримати транш від МВФ у червні, - перший заступник голови НБУ Рожкова

Міжнародний валютний фонд технічно не встигне перерахувати черговий транш Україні в травні.

Україна може отримати транш від МВФ у червні, - перший заступник голови НБУ Рожкова

Про це в інтерв'ю виданню "Лівий берег" заявила перший заступник глави Національного банку України Катерина Рожкова, інформує Цензор.НЕТ.

На запитання: "Чи отримаємо ми транш у травні, як заплановано?" - Рожкова відповіла: "Швидше за все, в червні, оскільки якщо вони в травні приїжджають, то просто технічно не встигнуть".

"Звичайно, першим для них (представників МВФ. - Ред.) несподіваним і неприємним сюрпризом було скасування статті про незаконне збагачення, другим - ситуація з рішеннями судів щодо "ПриватБанку". Звісно, ми їх поінформували про події і про те, що спочатку нам потрібно отримати рішення судів, і тільки після цього ми зможемо коментувати якусь юридичну позицію, аргументи судів. Розуміючи, що вони скоро приїдуть, ми не робили конференц-колл, інших дистанційних переговорів. Як відомо, свої рішення МВФ приймає на раді директорів. На борд приходить місія, звітує про поїздку, про результати роботи позичальника. Що вони скажуть цього разу: "Подивіться, вони розвертають реформу в протилежний бік?" - додала Рожкова.

19 жовтня 2018 року МВФ і влада України домовилися про нову програму співпраці в форматі stand-by на загальну суму $,9 млрд. У МВФ заявили, що перегляд програми проводитиметься щопівроку. Україна отримала перший транш у розмірі $1,4 млрд за новою програмою 21 грудня.

25 квітня 2019 року голова Нацбанку Яків Смолій заявляв, що НБУ виконав умови програми співпраці з МВФ, які мав реалізувати до перегляду програми в травні. Місія МВФ має прибути в Україну в середині травня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики