Цензор.НЕТ

26.04.19 23:49

Перший випадок застосування закону про фейкньюс зафіксовано в РФ - судитимуть активістку з Архангельська за заклик зібратися на мітинг

В Архангельську на одну з організаторів неузгодженого мітингу 7 квітня проти будівництва сміттєвого полігону на станції Шіес Олену Калініну склали адміністративних протокол за поширення фейкових новин.

Перший випадок застосування закону про фейкньюс зафіксовано в РФ - судитимуть активістку з Архангельська за заклик зібратися на мітинг

Приводом для публікації став анонс від 26 березня на сторінці активістки в соціальній мережі "ВКонтакте" про майбутню ходу, повідомляє Цензор.НЕТ, із посиланням на портал 29.ru, що посилається на юриста Калініної Олексія Куроптева. За версією поліцейських, публікуючи пост, організатор знала, що влада не погодила проведення заходу.

За словами адвоката, Калініній закидають поширення в ЗМІ "недостовірної суспільно значимої інформації, що призвела до створення перешкод функціонуванню транспортної інфраструктури" (частина 10 статті 13.15 КоАП РФ - "Зловживання свободою масової інформації").

Зазначається, що протокол був оформлений прямо на виході з суду, коли активістка оскаржила відмову депутатів Архангельських обласних зборів проводити референдум про заборону ввезення сміття з інших регіонів. Під час засідання суддя зобов'язала зареєструвати ініціативну групу і дати хід референдуму.

За даними "Медіазони", це, ймовірно, перший випадок застосування закону про відповідальність за фейкові новини, що почав діяти 29 березня 2019 року. За поширення в ЗМІ свідомо недостовірної інформації, яке створює тільки загрозу шкоди громадянам або роботі об'єктів життєзабезпечення, для цивільної особи встановлено штраф у 30-100 тис. рублів.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики