Цензор.НЕТ

27.04.19 09:01

Суд не зміг закрити кримінальне провадження про незаконне збагачення прокурора Кулика і дав час прокурорам "підкоригувати позицію". ВIДЕО

Голосіївський суд Києва 24 квітня не зміг закрити справу про незаконне збагачення прокурора Костянтина Кулика.

Суд не зміг закрити кримінальне провадження про незаконне збагачення прокурора Кулика і дав час прокурорам "підкоригувати позицію". ВIДЕО

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє "Судовий репортер".

Прокурор Максим Грищук просив закрити справу на підставі п.4 ч.1 ст.284 КПК - набув сили закон, скасовано кримінальну відповідальність за свої діяння. Захисник Кулика вважає, що справу треба закривати, але з інших причин - через відсутність складу злочину.

Судді, повернувшись із дорадчої, заявили, що закриття справи за п.4 ч.2 ст.284 КПК входить у компетенцію не суду, а прокурора і слідчого.

Суд може закрити справу за пунктами, переліченими у ч. 2 ст.284 КПК:

1) у зв'язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності;

2) якщо прокурор відмовився від підтримання державного обвинувачення, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом;

3) досягнуто податковий компроміс у справах за ст.212 КК.

Також, згідно з ч.7 ст.284 КПК, суд може закрити справу за деякими пунктами ч.1, якщо вони виявляються під час судового розгляду, але п.4 ч.1 там немає.

Прокурор Максим Грищук сказав, що йому потрібен час, щоб узгодити це питання в Антикорупційній прокуратурі. На його думку, суд може закрити справу за п.ч4 ч.1 ст.284 КПК. Грищук пообіцяв, що підготує до наступного засідання інформацію про таку судову практику.

Суд відклав розгляд до 3 травня.

Колишньому військовому прокурору сил АТО Костянтину Кулику інкримінується придбання нерухомого майна, законність якого підтверджена доказами, на суму 2,86 млн грн. На матір прокурора і матір його дітей Ірину Німець оформлено низку об'єктів нерухомості в центрі Києва.

Суд був змушений перервати вивчення письмових доказів у справі після того, як у лютому 2019 Конституційний суд визнав статтю Кримінального кодексу 368-2 про незаконне збагачення неконституційною.

Тепер суд має закрити справу і скасувати арешт майна обвинуваченого.

Нагадаємо, що після передачі справи в суд, у квітні 2017 року, генпрокурор Юрій Луценко перевів Кулика на посаду заступника начальника Департаменту міжнародно-правової співпраці ГПУ.

30 листопада 2018 Національне агентство з попередження корупції повідомило, що не встановило ознак незаконного збагачення в діях прокурора Костянтина Кулика. Рішення НАЗК стосувалося декларацій за 2015 і 2016 роки.

Нагадаємо, що 28 березня 2019 Костянтин Кулик повідомив про підозру у відмиванні мільярдів оточенню Януковича екс-главі АП Борису Ложкіну, колишній очільниці Нацбанку Валерії Гонтаревій та діючому заступнику голови Адміністрації президента Олексію Філатову.

Після цього прес-служба ГПУ повідомила, що Кулик діяв із порушеннями, тому Ложкіна, Гонтареву і Філатова не можна вважати підозрюваними, а діям прокурора дасть оцінку Державне бюро розслідувань. Кулика відсторонили від справи, а 22 квітня, після другого туру президентських виборів, на сайті ГПУ опублікували повістки про виклик на допит Ложкіна, Гонтаревої і Філатова як підозрюваних.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики