Цензор.НЕТ

27.04.19 09:22

Екс-нардепа від ПР, мультимільйонера Климця заарештували в Москві, - "КоммерсантЪ".

У Москві слідчі Слідчого комітету Росії (СКР) затримали відомого українського бізнесмена Павла Климця. Він звинувачується в дачі хабара в особливо великому розмірі. Кому і за що підприємець, який входить у сотню найбагатших людей України, намагався передати гроші, поки невідомо. Однак, за деякими даними, сам візит у Москву політика і мультимільйонера пов'язаний з його спробою обговорити долю активів на Донбасі, які йому належать і контроль за якими був ним фактично втрачений після початку бойових дій у 2014 році.

Екс-нардепа від ПР, мультимільйонера Климця заарештували в Москві, - "КоммерсантЪ".

Як передає Цензор.НЕТ, про це пише російське видання "КоммерсантЪ".

За даними інформованих джерел видання в силових структурах, 51-річний Павло Климець був затриманий у Москві за підозрою в дачі хабара в особливо великому розмірі (ч. 5 ст. 291 КК РФ). Слідчі СУ СКР по Центральному округу столиці проти бізнесмена і політика порушили кримінальну справу за відповідною статтею, а 12 квітня суддя Марина Сирова, відома винесенням вироку у скандальній справі Pussy Riot, відправила пана Климця в СІЗО. Втім, адвокати бізнесмена оскаржили це рішення в апеляційній інстанції Мосміськсуду, яка через порушення КПК арештну постанову скасувала, направивши справу на новий розгляд. При цьому сам Павло Климець був залишений під вартою. Новий розгляд поки не призначено. Отримати коментарі у цій справі в СКР "Комерсанту" не вдалося, а адвокати мультимільйонера для них були недоступні.

У групі компаній OLYMP, яку очолює Павло Климець, неофіційно підтвердили його арешт у Москві. За деякими даними, візит міг бути пов'язаний з обговоренням долі близько 40% активів бізнесмена в "ДНР" і "ЛНР", контроль над якими він втратив після початку бойових дій на південному сході України. "Останнім часом Павлу Анатолійовичу неодноразово приходили пропозиції про те, щоб переписати або за дуже низькою ціною продати частину цього свого бізнесу", - стверджує співрозмовник видання.

Зазначимо, що Павло Климець - фігура досить відома як в Україні, так і за її межами. Раніше він входив у топ-100 найбагатших підприємців України, проте, за оцінкою ІК Dragon Capital, за підсумками минулого року його статки становили лише $99 млн. Одним із основних його активів є група компаній OLYMP. Крім того, йому ж належить будівельна компанія "Атлант" (ввела в експлуатацію 2 млн кв. М житла), Малиновський скляний завод потужністю 87,6 тиc. тонн виробів на рік, лікеро-горілчаний завод Prime потужністю 621 млн пляшок на рік, завод переробки зерна "Бікорм", Малиновський кабельний завод, найбільший у Запоріжжі торговий центр тощо. Однак війна на Донбасі завдала серйозного удару по його бізнес-інтересах.

Цікаво також, що сам пан Климець є уродженцем Донецька, де він здобув вищу освіту, працював у "Донецькшахтопроходка", а потім почав займатися бізнесом. До Києва він перебрався лише в 2006 році, коли був обраний депутатом Верховної ради, де займався питаннями регулювання ринку алкоголю і тютюну. Структури Павла Климця ще зовсім нещодавно вважалися одними з найбільших виробників спиртного і, зокрема, горілки в Україні, але його самого неодноразово звинувачували у випуску підробленого алкоголю.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики