Цензор.НЕТ

27.04.19 11:16

Окружний Адмінсуд Києва зупинив конкурс на посаду судді ЄСПЛ від України

Окружний адміністративний суд міста Києва зупинив проведення конкурсу на обрання судді Європейського суду з прав людини від України.

Окружний Адмінсуд Києва зупинив конкурс на посаду судді ЄСПЛ від України

Про це рішення суд повідомив у п'ятницю на своєму сайті, передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Європейську правду".

"Суд постановив заборонити Конкурсній комісії з відбору кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ від України вчиняти дії щодо проведення відповідного конкурсу, а саме: дії з прийому документів від осіб, які бажають взяти участь у конкурсі, проведення тестування, співбесіди, а також дії з відбору кандидатів, формування та оприлюднення списку на сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України від трьох кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ від України", - йдеться в повідомленні суду.

Крім цього, суд заборонив голові комісії здійснювати дії за поданням відповідного списку кандидатів у МЗС для його внесення в установленому порядку до Ради Європи і здійснювати дії з проведення вказаного конкурсу.

Водночас, МЗС заборонено вчиняти дії з тестування для визначення рівня володіння учасниками конкурсу офіційним мовами Ради Європи.

При прийнятті рішення суд виходив з того, що відповідна процедура з проведення конкурсу не відповідає міжнародним стандартам, що регламентують її проведення.

Зокрема, суд взяв до уваги позицію позивача, що визначені комісією терміни для проведення конкурсу порушують рекомендації Парламентської асамблеї Ради Європи.

В ЄСПЛ працюють 47 суддів - по одному від кожного члена Ради Європи. У квітні 2019-го закінчується термін повноважень судді від України в Страсбурзі Анни Юдківської.

За правилами Ради Європи Україна має подати до Страсбурга три кандидатури, з яких ПАРЄ робить вибір того, хто стане суддею.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики