Цензор.НЕТ

27.04.19 16:43

Причиною вибуху на шахті в окупованій частині Луганщини стало порушення техніки безпеки

У шахті-копанці "Східкарбон", де під час вибуху загинуло 17 осіб, було перевищено концентрацію метану. Власнику шахти було невигідно проводити профілактику, щоб не відволікати людей.

Причиною вибуху на шахті в окупованій частині Луганщини стало порушення техніки безпеки

Про це заявив представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Луганській та Донецькій областях Павло Лисянський, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Гордон".

"За моєю інформацією, вже є дані на 90%, що було перевищено концентрацію метану. Тобто було порушено систему техніки безпеки і не проводилися роботи для того, щоб не було скупчення метану у виробках, де працюють люди. Потрібно постійно проводити профілактику, щоб цього не сталося. Але це відволікає людей, а їх там трохи. Це міні-шахта, там 20 осіб. Тобто, відволікаючись, вони займалися цими роботами, а не видобутком вугілля, власнику шахти це невигідно", - зазначив Лисянський.

Він нагадав, що вибух на шахті був не один. "Був перший потужний вибух, потім ще два локальні", - зазначив представник омбудсмена.

Вибух стався 25 квітня близько 11:00. У той час на зміні в шахті працювало 20 осіб. Троє піднялися самостійно. Сьогодні на поверхню дістали тіла 17 гірників.

Шахта "Східкарбон" - єдина міні-шахта на території Лутугинського району. З другого півріччя 2014 року з огляду на бойові дії її виробничу діяльність було призупинено. У січні 2018 року шахта почала роботу, минулого року видобуток вугілля становив 29 868 тонн.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики