Цензор.НЕТ

27.04.19 18:22

У Раді зареєстровано законопроект, що передбачає ліквідацію "Укроборонпрому"

Проект передбачає, що "Укроборонпром" буде ліквідовано, а підприємства-учасники концерну підпорядкують центральному органу державної влади.

У Раді зареєстровано законопроект, що передбачає ліквідацію "Укроборонпрому"

Авторами законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запровадження принципів прозорості та публічності у сфері формування і реалізації державної військово-промислової політики", оприлюдненому на сайті ВР, є Сергій Пашинський, Іван Вінник, Тетяна Чорновол, Вадим Кривенко, Андрій Левус, Андрій Тетерук і Юрій Береза. Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням на "Укрінформ".

"Пропонується внести зміни до Закону України "Про особливості управління об'єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі "в частині ліквідації Державного концерну "Укроборонпром" та підпорядкування підприємств-учасників концерну центральному органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну військово-промислову політику, формування якого передбачено ст. 23 Закону України "Про національну безпеку України", - сказано в документі.

Парламентарії вважають, що чинне законодавче регулювання відносин у сфері управління об'єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі має низку недоліків.

Зокрема, в умовах агресії з боку РФ приватизація майнових комплексів підприємств оборонно-промислового комплексу може створити загрозу національній безпеці.

Також, на їхню думку, переважна більшість держконтрактів підписуються без дотримання конкурентних процедур, що сприяє нівелюванню принципів державних закупівель.

Мета законопроекту - вдосконалення механізму управління об'єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі, підвищення економії та ефективності використання бюджетних коштів унаслідок забезпечення прозорості та відкритості проведення процедур закупівель для потреб оборони.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики