Цензор.НЕТ

27.04.19 22:08

Видачею російських паспортів жителям ОРДЛО Кремль демонструє політичному новачкові Зеленському свою силу, - Die Presse

Рішенням про видачу російських паспортів громадянам України на окупованому Донбасі Кремль демонструє свою силу новообраному президенту України Володимиру Зеленському.

Видачею російських паспортів жителям ОРДЛО Кремль демонструє політичному новачкові Зеленському свою силу, - Die Presse

Про це йдеться в статті впливової австрійської газети Die Presse, пише Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Видачею російських паспортів мешканцям територій, що відмежувалися, Кремль демонструє політичному новачкові Зеленському свою силу", - пише кореспондент Ютта Зоммербауер у статті під заголовком "Ризикована паспортна політика Москви".

Зазначається, що новообраний президент України Володимир Зеленський хоче здійснити розрядку російсько-українського конфлікту на Донбасі, проте його "очікують важкі часи": "41-річний (Зеленський) ще офіційно не обійняв посаду, а Кремль вже робить крок, який ускладнює врегулювання конфлікту в довгостроковій перспективі. Йдеться про видачу російських паспортів громадянам у районах, що відмежувалися".

Підкреслюється, що рішення Кремля має далекосяжні наслідки для розстановки сил у зоні конфлікту: "Це означає, що близько 3,5 млн громадян України можуть стати громадянами Росії. У майбутньому Москва могла б посилатися вже на захист інтересів своїх російських громадян в Україні (раніше це робилося з посиланням на більш ефемерний "русский мир"). Те, що для звичайних громадян у зоні конфлікту несе полегшення повсякденного життя, виводить подальшу ескалацію конфлікту між Україною і Росією на високий рівень".

Автор також нагадує, що експансивна паспортна політика Росії відома на прикладі інших конфліктних зон: у грузинській Південній Осетії збройне втручання РФ у 2008 році обґрунтовувалося саме присутністю "співвітчизників", у відокремленому від Молдови Придністров'ї також більшість населення має російські паспорти.

"Видача паспортів не є гуманітарним актом. Вона доповнює військово-політичну силову політику Москви в невирішених конфліктах", - наголошується в статті.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений режим видачі російського громадянства жителям так званих "ДНР" і "ЛНР".

У суботу, 27 квітня, Путін заявив, що спрощений порядок отримання російських паспортів може поширитися на всіх жителів України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики