Цензор.НЕТ

28.04.19 12:12

"Це свавілля": Путін вперше прокоментував вирок росіянці Бутіній в США

Президент Росії Володимир Путін прокоментував вирок росіянці Марії Бутіній, засудженій в США до 18 місяців в'язниці за агентурну діяльність на користь Кремля.

"Це свавілля": Путін вперше прокоментував вирок росіянці Бутіній в США

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Громадське".

"Це свавілля", — сказав Путін.

Він заявив, що досі незрозуміло, який злочин вона скоїла, а 18 місяців в'язниці присудили — "щоб показати, що вона у чомусь винна".

"Вони арештували її та запроторили до в'язниці. Але, щоб це не виглядало абсолютно безглуздо, дали їй 18 місяців, щоб показати, що вона у чомусь винна", — сказав Путін.

Зазначимо, сама Бутіна визнала себе винною.

Нагадаємо, 29-річну Бутіну затримали 15 липня 2018 року в Вашингтоні. За даними слідства, починаючи з 2015 року і щонайменше до лютого 2017 року,  вона діяла в США як агент, виконуючи вказівки високопоставленого російського чиновника. За інформацією The Washington Post, Бутіна будувала довірчі відносини з членами NRA та інших організацій, щоб просувати інтереси РФ.

За даними аналітика Вадима Лабаса, Бутіна також брала участь в окупації Криму, а після включилася в проект "Новоросія" - використовувала свій вплив серед певних верств населення і закликала до підтримки терористів на сході України.

У середині грудня 2018 року з'ясувалося, що Бутіна пішла на співпрацю зі слідством і погодилася з версією звинувачення, згідно з якою вона намагалася завести мережу контактів у Національній стрілецькій асоціації США (НСА). Ця організація - один з основних спонсорів Республіканської партії.

Росіянка повідомила, що готова розповісти про "громадянина США, з яким вступила в змову", щоб встановити зв'язки в американських політичних колах, а також про "російського чиновника", який, за її словами, керував її діями.

Під чиновником мається на увазі колишній заступник голови центробанку Росії і колишній віце-спікер Ради Федерації Олександр Торшин, чиєю помічницею кілька років вважалася Бутіна. Американець, про який розповіла слідчим Бутіна, - активіст Республіканської партії з Південної Дакоти Пол Еріксон.

Імміграційно-митна служба США зі свого боку заявила, що готова виконати рішення суду про депортацію Бутіної, як тільки отримає його.

Раніше адвокат жінки Роберт Дрісколл вже повідомляв, що розраховує на депортацію Бутіної відразу після винесення їй вироку.

Дрісколл сподівається, що завдяки співпраці зі слідством Бутіна отримає невеликий тюремний термін - з урахуванням часу, який вона вже провела в слідчому ізоляторі, це дозволить практично відразу її депортувати.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики