Цензор.НЕТ

28.04.19 15:15

Для виконання мінських угод Путін мусить скасувати свої укази, - Ірина Геращенко

Віце-спікер ВР заявила, що для реалізації політичного блоку мінських угод Росія мусить скасувати укази про визнання виборів і документів псевдо-республік, а також указ про спрощене отримання жителями ОРДЛО паспортів РФ.

Для виконання мінських угод Путін мусить скасувати свої укази, - Ірина Геращенко

Про це перший віце-спікер Верховної ради, представник України в гуманітарній підгрупі контактної групи з врегулювання конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко написала в Facebook, інформує Цензор.НЕТ.

Так вона прокоментувала заяви Путіна про можливі переговори з новообраним президентом України Володимиром Зеленським про реалізацію мінських угод.

Україна свого часу виконала політичний блок - ухвалила закон про амністію і про особливості місцевого самоврядування.

"Але ці закони не набули чинності через РФ і Кремль, які провели на окупованих територіях незаконні вибори в 14 і 18. Тому для реалізації політичного блоку Путін має скасувати свої укази про визнання так званих документів ОРДЛО й указ про незаконну паспортизацію українців. Москва має публічно визнати незаконність "виборів", а в ОРДЛО мають бути негайно розформовані всі псевдооргани псевдовлади", – написала Геращенко.

Вона підкреслила, що будь-які регіональні вибори в Донбасі можуть відбуватися тільки після демілітаризації і за українськими законами.

Насамперед треба виконати блок безпеки, який передбачає стабільний режим тиші і виведення російської зброї і техніки з окупованих територій.

"Виклики дуже серйозні. Компроміси завжди важливі, але точно не за рахунок лише України. І неможливі за рахунок здачі українських територій і людей", - підсумувала Геращенко.

Для виконання мінських угод Путін мусить скасувати свої укази, - Ірина Геращенко 01Для виконання мінських угод Путін мусить скасувати свої укази, - Ірина Геращенко 02
Для виконання мінських угод Путін мусить скасувати свої укази, - Ірина Геращенко 03

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений режим видачі російського громадянства жителям так званих "ДНР" і "ЛНР".

Україна звернулася до Ради безпеки ООН у зв'язку з введенням президентом РФ Володимиром Путіним спрощеного порядку прийому в російське громадянство мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

25 квітня Радбез ООН збирався в зв'язку з незаконною "паспортизацією" Донбасу Росією. За його підсумками Єльченко заявив, що результатом повинна бути не тільки стурбованість і засудження, але і  рішучіші кроки.

У суботу, 27 квітня, Путін заявив, що спрощений порядок отримання російських паспортів може поширитися на всіх жителів України.

В субботу, 27 апреля, Путин заявил, что упрощенный порядок получения российских паспортов может распространиться на всех жителей Украины.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики